Taşkın'ın Projesi Araklı'da Gündemi Değiştirdi

ARAKLI 25 Şubat 2019 18:00

A


 

Bu kapsamda Alçakdere Köyü, Boğalı, Güngören, İspatan gibi köylerin Araklı\'ya bağlanması için çalışma başlatacağız. Bu köylerin halkının %90ı ilçemizde yaşıyor. Zaruri ihtiyaçları Ulaşım, İş, eğitim, sağlık taleplerini ilçemizde karşılıyor. Başta değerli Köy halkı ve muhtarlarıyla yapacağımız istişareler sonucu referanduma gidilmesi için resmi girişimleri başlatacağız.


 

Bu projenin hayata geçmesi bölge halkının kalkınmasının yanında tüm hayati ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayacaktır. En ufak bir cep telefon istasyonu kurabilmemiz içinde şuan ki mevcut durumda kanunlar yıllardır önümüze engel çıkartıyor\" dedi.


 

Taşkın, ayni zamanda Araklılı siyasetçileri tarihe geçecek bu konuda ortak çalışmaya davet ederek bir komisyon kurulmasını istedi.

 

 

">

Trabzon Araklı'nın sevilen ve yükselen değerlerinden İş adamı Esnaf Metin Taşkın'ın Araklı Yönetimine ve yetkililerine hitaben sunduğu proje gündeme bomba gibi düştü.


 

Taşkın Araklı yönetiminde söz sahibi olacağımız gün "Araklı ilçe sınırlarını ve nüfusunu büyüteceğiz.


 

Bu kapsamda Alçakdere Köyü, Boğalı, Güngören, İspatan gibi köylerin Araklı'ya bağlanması için çalışma başlatacağız. Bu köylerin halkının %90ı ilçemizde yaşıyor. Zaruri ihtiyaçları Ulaşım, İş, eğitim, sağlık taleplerini ilçemizde karşılıyor. Başta değerli Köy halkı ve muhtarlarıyla yapacağımız istişareler sonucu referanduma gidilmesi için resmi girişimleri başlatacağız.


 

Bu projenin hayata geçmesi bölge halkının kalkınmasının yanında tüm hayati ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayacaktır. En ufak bir cep telefon istasyonu kurabilmemiz içinde şuan ki mevcut durumda kanunlar yıllardır önümüze engel çıkartıyor" dedi.


 

Taşkın, ayni zamanda Araklılı siyasetçileri tarihe geçecek bu konuda ortak çalışmaya davet ederek bir komisyon kurulmasını istedi.

 

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Misafir Üye

28 Şubat 2019 10:23

METİN BEY TEBRİK EDERİM.YILLAR ÖNCESİ OLMASI GEREKEN BÜR OLAY.ÖNCEKİ YAYLA VE MERA KANUNUNDAN DOLAYI BU KÖYLER ARAKLIYA BAĞLANMAK İSTEMİYORDU.ŞIMDİ DURUM ÖYLE DEĞİL.BAĞLANMAK İSTEYECEKLERDİR.SELAMLAR.