Kurunun Yanında Yaş
Eklenme : 2016-08-07 22:13:30 Okunma : 4110
Yazdır
0 0 0

15 Temmuz 'Darbe' girişimi. Ömrümde buna eş değer sayılabilecek bir korku yaşamadım sanırım. 99 depreminde başımıza yağan taşlar bile ülkemin başına yağanlara denk değilmiş bunu anlamış bulundum.

 

Yazıyorum çünkü benim gibi birçok insanın aklını kurcalayan cevapsız sorulara yanıt bulamıyorum. Evet şükür ki korktuğumuz başımıza gelmedi. Anlatılanlardan bildiğim 80 darbesinde yaşadıklarımız yaşanmadı. Gelecek kuşaklara hasarlı bir ülke bırakmamak için sokaklardayız. 'Darbe olursa bize ne yaparlar?' korkusuyla diken üzerinde oturmamak için.. Vatan uğruna, bayrak uğruna birlik olduk. Birçok şehit verdik, 'Vatan Sağolsun' dedik. Demeye de devam ediyoruz.

 

Ne sokaklar tekin, ne siyaset. Ne meclis, ne köprü. Ne Ankara, ne Samsun.. Bizler darbeye karşıyız!. Evet darbe bertaraf edildi. Ama asıl tedirginlik yeni başladı. İçimizdeki güvercinler. Örgüt diye adlandırdığımız bu oluşuma üye olup masum insanlara silah sıkan insanlık dışı varlıklar ne cezayı hakediyorsa en ağır şekilde yaşasınlar. Tabi burda gerçekten masum olan insanlar varsa "kurunun yanında yaş" hesabı olmasın. Zamanında birçok insan bilmeden o evlerden geçti belkide. Ben, sen, o... Acaba oda mi? Diye sorgular olduk kendimizi.

 

Dini alet ederek göz boyamaya çalışan insanlar yüzünden hiçbirşeyden haberi olmayan insanların suçu ne? Eğer benim ülkemde gerçekten bir adalet varsa (olduğuna inanmak istiyorum) suçlular suçunu çeksin, masumlar aklansın. Bu belkide uzun bir süreç. İnce eleyip sık dokumak lazım. Evet bugün 'Darbe Nöbeti'nin son günü.. Rabbim tekrarını yaşatmasın. Nene Hatunların, Yörük Ali Efelerin kurduğu bu vatan kolay kurulmadı. İçinde vatan aşkı taşıyan insanlar olduğu sürece yıkmaya kimsenin gücü yetmez.

 

Göçmüş birinin profilinde okuduğum anlamlı söz herşeyi özetliyor aslında. " Hep bir hoşnutsuzluk var kalplerde toprakta doyurmayacak gözümüzü topraktan geldiğimiz halde.."

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Diğer yazıları...
Affet# 10 Kasım
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013