Doç. Dr. Hasan Genç
Seyirci veya Taraftar olmak
Eklenme : 2017-08-29 21:39:51 Okunma : 1731
Yazdır
0 0 0

Seyirci veya Taraftar olmak

Şehrimizin göz bebeği Trabzonspor’umuz Göztepe’ye yenildi gerek sosyal medyada gerekse görsel medyada fırtınalar  koparıldı. Oysa aynı Göztepe ilk maçta neredeyse Feneri de yenecekti

 

50. yılda  şampiyonluk parolası ile lige galibiyetle başlayınca methiyeler dizenler  bugün Ersun Yanal’a, Başkana ve de yönetime ağıza alınmayacak hakaretler ediyorlar. Bu nasıl takımı sahiplenmektir? Bu nasıl ahlaktır? Bu nasıl bir bakıştır? Hayretle takip ediyorum. Allah aşkına  bu nasıl taraftarlıktır? Taraftar demek iyi ve  kötü günde takımına sahip çıkandır. Seyirci sadece iyi günde  kendini gösterir. Biz gerçek taraftarlarla şampiyonluğa yürüyeceğiz. Bir tökezlemede bu kadar şiddetli eleştiri sınırını aşan ve  hakarete tavırlar olur mu?

 

Diyelim ki Ersun hoca  bıraktı kim gelecek? Transferleri yapan kim? Yeni gelecek hoca transferleri ben yapmadım diyecek, diyecek te diyecek. Biz bölgemize has aceleciliğimizden kaybetmedik mi? Bu tarz acelecilik taraftarlığa yakışmaz; derseniz ki biz seyirciyiz o zaman Trabzonspor’un sadece iyi gün dostu seyircilerle işi olmamalı.

 

Eleştirenlere bakıyorum çoğu Trabzonspor’dan çıkarı olanlardır. Hami hoca,  Ersun Yanal’ı eleştiriyor. Kardeşim senin başarın nedir? Şimdiye kadar futbolculuk dışında teknik adamlıkta neyi başardın? Bir başka hoca transferleri  eleştiriyor. Herkesin bir Teknik direktör adayı var. Bırakalım bu işleri takıma destek olalım.

 

Kupamız çalındı yıllardır birlik beraberlik sağlayamadık. Bir maç yenildik fırtınalar kopardık. Devam edin böyle bu tavırlarla şampiyonluk göremeyiz bu böyle biline. Başka Trabzonspor yok.

 

Sonuç olarak taraftar olmayıp sadece iyi gün dostu seyircilik ve de parçalanmışlık İstanbul takımlarının işine geliyor. Trabzonspor taraftarları 4. Haftayı bir temiz sayfa olarak görüp vefalı taraftar kimliğine tekrar bürünmeli. Yoksa şampiyonluk bu parçalanmışlıkla hayal.

 

Bu vesileyle Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Diğer yazıları...
Başka Trabzonspor Yok
Şenol Hocayı Sevenler Üzülecek mi? Sevinecek mi?
Seyirci veya Taraftar olmak
Araklı Meslek Yüksekokulu ve Araklı
İMKANIM OLSA İMZAMI GERİ ÇEKERİM
Trabzonspor Fenerbahçe Maçının Düşündürdükleri…
Memleketimi Çok Özlemişim
Daha Ne Olması Gerekiyor
Araklı’ya Hizmet
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013