Enerjinle Hayatı Şaşırt!
Eklenme : 2017-09-05 20:19:29 Okunma : 2723
Yazdır
0 0 0

Geçtiğimiz taşlı topraklı kimi zaman çiçekli yolların tümüne hayat denirmiş.Yaşayarak,görerek öğrendim.Belki de öğrenmek zorunda kaldım. Büyünce biter sandığımız sorunlar aslında sorun bile değilmiş.Hayat gülerek geçmeyi öğretti.

 

Geçmez dediğimiz acılar acıtmıyormuş aslında. Bitmez dediğimiz günler bir nefesmiş sadece. Olmaz dediğimiz her şey sadece büyük konuşmalarımızmış meğer. 'Canım yanıyor anne' diye annemin yanına koştuğum durumların değeri sadece bir bardak suymuş. Kâbus görerek uyandığım geceler beni çiçekli rüyalar görmeye hazırlıyormuş. Ve sonunda emekleyerek yürümeyi düşe kalka yürüyerek de koşmayı öğrendim.

 

Koştuğum yollar hiçbir zaman düz olmadı.Kimi zaman ayağımın altındaki taşları hissettim.Kimi zaman yanımdan yanımdan hızlı bir şekilde arabayla geçip belki bir ihtimal taş bana gelirbde canım yanar diye uğraşan çok insan gördüm.Gün geldi kulaç attım gün geldi kürek çektim.Bazen soğuktan üşüdüm hırka verenim ailem oldu.

 

Dizleri paramparça hale getirdiğimde yaralarımı saran birkaç eş dost oldu.Soluklandığımda kalbini açacak olanlari aramadım çünkü beni hep buldular. "Eee yavrum uğraşmak dünyası" lafıyla büyüdüm,öyle gördüm. Bu yüzdendir ki üretmeyip benim kaderim bu diye kendini triplere sokan insana ve insanlar hakkında ileri geri konuşup kendinde yorum yapma hakkı bulan insanlara da tahamülüm olmadı hiç. Unutmayım,koştuğunuz yol sizin.Bitişe herkes gelecek çünkü sonunda hepimiz bu dünyaya gözlerimizi yumacağız.

 

Başta dikenlere,taşlara katlanmazsak çiçeklere hiç ulaşamayız. Kenarda köşede taş atanımız çok,olacak da. Bu yüzde güzelliğinize,fiziğinize değil de aklınıza ve zekanıza güvenin. Çok okuyun,çok öğrenin,çok gezin,her konu hakkında en az bir cümleniz olsun,çok sevin,kahkaha atarak gülün ve hayat bile enerjinize şok olsun. Tüm fesat düşünen insanlara inat dimdik, nasıl ve ne şekilde istiyorsanız öyle yaşayın; nazar duanızı okumadan yakanıza nazar boncuğunuzu takmadan en önemlisi de anne duası alıp annenizi öpmeden evden çıkmayın:) Ayağınız taşa,kalbiniz bir oduna değmesin efendim,mutlu olmaya değer bir hayattayız. Hı unutmadan,'Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü;şimdide yazsınlar kral geri döndü.':)))

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
İSMAİL 31 Ekim 2017 18:28
Şans eseri görüp ilk defa okudum. Çok samimi ve hoş bir yazı. Başarılarınızın devamını dilerim.
Esra ismailcebi 05 Eylül 2017 21:04
Biricik kuzenim seninle gurur duyuyoruz ailecek.evimizin en içlisi en zekisi yolun açık olsun
Diğer yazıları...
Affet# 10 Kasım
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013