Doç. Dr. Hasan Genç
Başka Trabzonspor Yok
Eklenme : 2018-09-04 20:17:45 Okunma : 2888
Yazdır
0 0 0

2018-2019 Lefter Küçükandonyadis Sezonunda 4. Hafta maçında TRABZONSPOR’umuz Galatasaray’ı deyimi yerindeyse sahaya gömdü.

 

Yıllardır  özlenen tablo bu maçla yeniden ortaya çıktı. Şehir, taraftar ve takım bütünleşti bunda en büyük etken başta başkanımız Ahmet AĞAOĞLU ve onun yönetim kurulu üyeleri, TRABZONSPOR’umuzunefsane  kaptanı ve yeni teknik direktörümüz Ünal KARAMAN ve  ona  destek olan TABZONSPOR taraftarıdır.

 

Şimdiye kadar en büyük eksiğimiz şehir, taraftar ve takımımızın birleşememesiydi. Bir galibiyet almakla her şey çözülmüş değildir, önemli olan bu bütünleşmenin devamlılığını sağlamaktır. Sosyal medya hesaplarından takım alehine  yazanlar şimdilik bir galibiyetle susmuşlardır. Takımın bir tökezlemesiyle tekrar takımı yıpratmaya devam edeceklerdir.

 

Lütfen bunlara prim vermeyelim ve de fırsat vermeyelim. Bizim taraftarlarımızın çoğu başkan, teknik direktör ve futbolcu olmaktadır. Adeta “horozu  çok olan köyün sabahı geç olur” atasözündeki gibi bizim durumumuz. Öncelikle takımı sahiplenirken iyi günde ve de  kötü günde sahip çıkmalıyız.

 

Bu takım hepimizin kırmadan dökmeden eleştirelim ama saygımızı da yitirmeyelim. Sahaya çıkan oyuncularımızın ve teknik  heyetimizin  moral motivasyonunu artırmak taraftarımızın  elinde, bunu da sağlamalıyız.

 

Ekonomik darboğazda olan takımımıza zarar verecek davranışlardan kaçınmalıyız. Özellikle yerel medyaya büyük görevler düşüyor; şehrimizin takımla bütünleşmesinde önemi köprü görevini üstlenmeleri gerekmektedir.

 

Gerekirse taraftarlara eğitici yayınlar  yapılarak çeşitli olumsuzlukların önüne geçilmelidir. Bu sezon takımımıza iyi günde  ve  kötü günde destek sezonu ilan edilmelidir. Artık TRABZONSPOR’a hep destek zamanı. Başka TRABZONSPOR yok.

 

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Şeref Saral 10 Eylül 2018 21:54
Trabzonsporun son durumunu ele alan ve başarıya giden yolu net bir şekilde dile getiren çok güzel bir analiz.
Kaleminize sağlık Hasan Genç bey.
Diğer yazıları...
Son yaşananlar ve Trabzonspor
Başka Trabzonspor Yok
Şenol Hocayı Sevenler Üzülecek mi? Sevinecek mi?
Seyirci veya Taraftar olmak
Araklı Meslek Yüksekokulu ve Araklı
İMKANIM OLSA İMZAMI GERİ ÇEKERİM
Trabzonspor Fenerbahçe Maçının Düşündürdükleri…
Memleketimi Çok Özlemişim
Daha Ne Olması Gerekiyor
Araklı’ya Hizmet


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013