Araklı'da SKANDAL Uygulama Son Sürat

Araklı Karadere yolunun yapımı devam ederken Araklı Karayolları Bölge Müdürlüğünün yeni uygulaması tartışmalara sebep olmuştu.Uygulamadan vazgeçmeyen karayolları son sürat yolu kapatmaya ve yayaları engellemeye devam ediyor.

YOL KAPATILDI YAYA YOLU UNUTULDU

Araklı Bayburt yolunun Araklı Otogarı ve Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi arasında olan kısmındaki orta refüjler demirlerle kapatılmaya devam ediyor.

Skandal bir hata ile vatandaşların karşı yöne geçmesi engellenen projede yaya geçidi yapımı unutularak vatandaşlar karşı yöne geçmek için 1km mesafe yürümek zorunda bırakılıyor.

 

YOL PROJESİ BAŞLI BAŞINA KOMEDİ
"BİTMEYEN YOL YAPILIYOR"

Avrasya Tünelinin kısa sürede denizin altından tamamlanırken karayolları kontrolünde 7 km 'lik yolun bir türlü bitirilememesi yetmezken yolun kapatılması vatandaşları çileden çıkarttı.Vatandaşların "BİTMEYEN YOL" adını verdikleri projenin ne zaman tamamlanacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Arı Haber yaptığı araştırmada uygulamanın araç ve yaya güvenliği için isabetli olduğu ancak zamansız ve plansız yapıldığını,kapatılan alanlarda yaya geçitleri olmadığı ve karşı tarafa geçmek isteyen kişilerin 1km arası mesafe yürüyerek karşıya geçebileceği görüldü.


KARADERE YOLU ÖLÜM YOLU OLDU

Bir Vatandaş ise "Karadere yolunun ölüme davetiye çıkarmaktadır,yoldaki çizgi renkleri'nin gece görüşünü kolaylaştırmak için sarı olmalıdır ve yolun tamamına acilen bariyer yapılması gerekmektedir.Bariyerler Kazalarda araçlar dereye yuvarlanmasını önleyebilir.Aşırı hız,dikkatsiz sürücülerin yanı sıra Görevini yerine getirmeyen bir kurum sebebi ile çoğu kaza ölümle sonuçlanmaktadır.Lütfen daha fazla kişi ölmeden bu konuları birileri dikkate alsın" dedi.


YETKİLİLER SESSİZ ÇALIŞMA SON SÜRAT

Yayalar için geçiş yapılması Konusunun bir an önce yetkililer tarafından çözüme kavuşturulması bekleniyor.
Uzun zamandır yapımı tamamlanmayan yolda önceliğin yolun bitirilmesi olduğunu belirten vatandaşlar bu yol artık birilerinin rant yolu olmaktan çıkmalıdır diyerek bu uygulamaya tepki göstermişlerdi.ARAKLI ARI HABER