Warning: session_start(): open(/home/arihaber/tmp/sess_mi076opoglm9o4ddbq055387m6, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/arihaber/domains/arihaber.net/public_html/sistem/baglan.php on line 4
Ali İhsan Öztürk - Zulme Karşı El Ele - Araklı Arı Haber - Araklının En Büyük Haber Sitesi
Ali İhsan Öztürk

Ali İhsan Öztürk

alihisanozturk@arihaber.net

Zulme Karşı El Ele

2020-02-23 02:51:57

PAYLAŞ

A

Biz bir meseleyi niye inceleyip, tetkik edip, araştırıp , tesbit edip , teşhisi koymayız.Bu topu taca atmayı ya da tozları halının altına süpürmeyi nereden öğrendik?İnanın hepsini okuldan öğrendik.Konuyu eğitime kaydırmayı düşünmüyorum.

 

Orası da bir sıkıntı ama Ona sonra değiniriz. Mesele şu: Bizde kadına bir şiddet var mı? Evet , bal gibi var. Bu tarih boyunca olmuştur.Ama bizde onbeş yirmi sene önce bu kadar var mıydı? Kesinlikle yoktu.Neden yükselen bir trendle devam ediyor? Hemen hemen her akşam bir haber var.Kadınlar hunharca katlediliyor.

 

Aileler paramparça oluyor.Çocuklar perişan.Sorun madır dağı gibi ortada da bir çözüm üretemiyoruz.Bu sorunun ekonomik, sosyal, psikolojik ve eğitimsel hatta ahlaki nedenleri var mıdır? Varsa bunları nasıl düzeltebiliriz .Sorun sadece bir eğitim ve ahlak meselesi değildir.Altında büyük bir ekonomik dev yatmaktadır.Ama bu sadece bir yoksulluk ekonomisi değil, burada varlık ekonomisi de bir sorundur.

 

Ahlak, bilgi, eğitim ve tevazu yoksa , varlık ekonomisi bomba etkisi yapar.Parlementonun bu konuda bir araştırma önergesi vermesi lazım ya da bir “Uzman Heyet” kurup geniş çaplı bir araştırma yapılmalıdır.

 

Bu konuda bilim insanları hükümete rapor sunmalıdırlar.Sivil toplum örgütlerinin bir görevi de bu dur.Ama biz daha çok magazini seviyoruz.

 

Neticede bir varoşda Müslüm babanın şarkılariyle büyüdük.Büyüdük ama yine olamadık.

Bu Yazıya Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013


Warning: Unknown: open(/home/arihaber/tmp/sess_mi076opoglm9o4ddbq055387m6, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/arihaber/tmp) in Unknown on line 0