Araklılı Dünya Şampiyonu (VİDEO HABER)

SPOR 23 Nisan 2017 15:00

A

Daha önce GFC  Dubai Maçlarında adından söz ettiren Trabzon Araklılı gurbetçi kickboksör Murat Aygün ringe çıktı.


ISKA Ağır Siklet Dünya Şampiyonluk Mücadelesinde Almanya da  ISKA’nın ağır siklet kemerinin sahibi olan Aygün,3 kez ağır siklet K-1 şampiyonluğu olan Peter Aerts’in öğrencisidir.


Araklı Ayvadere (Aho) Mahallesinden olan ve Hollanda da yaşayan Gurbetçi Vatandaşımız Yusuf Aygün (Baydarlardan)’ün oğludur.


K-1’de yaptığı maçlarda adından sıkça söz ettiren Errol Zimmerman ile Murat Aygün WFL Federasyonunun unvan maçı için ringde kozlarını paylaştı.


Murat Aygün Hollanda'nın Almera Şehrınde düzenlenen maçda  Errol Zimmerman  yenerek dünya kitbox Şampiyonu oldu.

Karşılaşmadan önce Rakibi Zimmerman video paylaşarak “ilk rauntta kafanı kopartacağım” şeklinde bir ifade ile çıkmıştı.Aygün Cevabında ise “Ben de ringde önümde nasıl küçüldüğünü ona göstreceğim” ifadesini kullanmıştı.

Maçın sonucunda rakibinin darbeleriyle bir bölümde yere düşen Aygün ardından büyük bir mücadele ile 105 Maç da 80 Galibiyeti olan 45 nakavut olan 31 Yaşındaki rakibi Zimmerman’ı yenmeyi başardı.

 

Bu başarı Araklı’da sevinçle karşılandı.Araklı Arı Haber Kurucusu Yusuf Gençle görüşen Murat Aygün Hemşehrilerimize selamlarını iletti.

Bizlerde Sporcumuza Arı Haber adına başarılar dileriz.Araklı Arı Haber/Ramazan Uzun
 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013