Trabzon ve Gümüşhane Kırsalında Çatışma 2 Asker Yaralı

GÜNDEM 04 Nisan 2018 15:00

A

Kürtün ile Alaca Yaylası arasında kalan Alan Yaylası’nda sıcak çatışma çıktı. İki asker yaralandı.

 

Gümüşhane’ye bağlı Kürtün ilçesi sınırları içindeki Alan Yaylası mevkiinde teröristlerle sıcak çatışma yaşandı. Öğle saatlerinde meydana gelen çatışmada, açılan ateş sırasında iki asker yaralandı.

 

Edinilen bilgiye göre Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi kırsalında üç gün önce fotokapana takılan teröristlerin görüntüleri üzerine bölgede operasyonlar sıklaştırıldı.

 

Bölgede operasyonu yürüten güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı terörist arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada hafif yaralanan iki asker Gümüşhane Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

Bölgeye, askeri helikopterle takviye birlikler sevk edildi.

 

Bölgede, terör örgütü PKK'ya yönelik Jandarma Asayiş Komando timlerinin yanı sıra Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timlerinin de katıldığı, zırhlı askeri araçlar ile İnsansız Hava Araçlarının (İHA) da eşlik ettiği operasyonlar sürdürülüyor.

 

Araklı ARI Haber

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013