Adem Ekiz Fırtınası Yeni Albümü Herkesin Dilinde

KÜLTÜR SANAT 03 Mayıs 2018 15:00

A

Yöremizin sevilen genç sanatçısı Beşköylü Âdem Ekiz´den hayranlarına yaz sürprizi olarak yeni albümü “HARTAMA” isimli çalışması yakında müzik marketlerde yerini alacak.


 

Adını "Hartama" verdiği yeni Albüm için 12 Parça hazırlayan sanatçı (Yureklerum yarali) adlı eserine klip çekti.

 

Daha önce çeşitli albümlerle müzikseverlerin karşısına çıkan sanatçı adem Ekiz, yine iddialı bir çalışma olan “HARTAMA” isimli albümü ile hayranlarının karşısına çıkmanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyor.


NEDEN “HARTAMA” ?


Sanatçı Âdem Ekiz yeni albümü ile ilgili şunları söylüyor;


 

Değerli dinleyicilerim ; "HARTAMA" isimli 8. albüm çalışmam Güvercin Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde! Çok yakında dijital platformlarda! Hartama, Hartoma (Pedavra) "Hartama" Karadeniz´in köylerinde ve yaylalarında eskiden genellikle ahşap evlerin çatılarını örtmek için kiremit yerine kullanılan veya yaprak gibi inceltilerek kiremit altına konulan çatı tahtasıdır.

 

 Köknar, çam ve ladin ağaçlarından elde edilen "Hartama" zamanla yerini kiremit, çinko ve oluklu sac levhalara bıraktı.

 

 Aynı zamanda "Hartama" Karadeniz müzik kültürünün önemli bir enstrümanı olan kemençenin kapağı olarak da kullanılır. İyi bir "Hartama" kemençenin sesinin iyi çık asında önemli bir rol oynar. Karadeniz sanatçılarının bestelerini tınısıyla daha da güzelleştiren; kemençe kapağı olarak da kullanılan “ Hartama” yı bu albümümüzün ismi olarak düşündük. Umarım Hartama´lı kemençemizden çıkan sesler sizleri farklı duygu iklimlerine taşır.

 

Beşköylü Adem Ekiz B

ARAKLI ARI HABER

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013