Sakarya'da Araklı Rüzgarı (VİDEO HABER)

SİYASET 04 Nisan 2019 21:05

A

Araklı Arı Haber'in ilk olarak duyurduğu Sakarya'da Akpartinin 6 Trabzonlu aday göstermesi ve bunlardan 5 tanesinin Araklılı olması haberi ülke basınında geniş yer bulmuştu.

 

Seçim sonuçlarına göre adaylardan sadece Akparti Hendek Belediye Başkan adayı Ali Kemal Sofu az bir farkla seçilmezken diğer adayların seçimi kazanması dikkatleri bir kez daha Sakarya'ya ve Araklılı adaylara çevirdi.

 

İSMAİL GÜNDOĞDU

Sakarya Ferizli Akparti Belediye Başkan adayı İsmail Gündoğdu Oyların %63,37'sini alarak belediye başkanı oldu.
 

Aslen Trabzon Araklı Taşgeçit(Golaşa) Mahallesinden olan 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde İsmail Gündoğdu seçimi kazanmayı başardı.
 

Yüksek Çevre Mühendisi İsmail Gündoğdu daha önce açıklamasında;

“Benim memleketim Ferizli, her ne kadar il dışında çalışıyorsak da bu ilçe benim doğduğum, çocukluğumun, gençliğimin geçtiği yer. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde önemli işlerde hassas görevlerde bulunduk. Bu bilgi ve birikimlerimi doğup büyüdüğüm ve değer verdiğim Ferizli için kullanmak arzusundayım” dedi.


İsmail Gündoğdu Kimdir?

25 Ağustos 1977 Tarihinde Ferizli İlçesi’nde dünyaya gelen Gündoğdu, ilk, orta ve liseyi Ferizli’de okudu. Ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Yüksek Lisansı Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Bilimleri’ Ana Bilim Dalında 2004 Yılında tamamladı. 


AB Hibe fonunda proje liderliği, Ferizli Belediyesi Fen İşleri’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Gündoğdu, İBB Çevre Koruma müdürlüğü Deniz Denetin Şubesi’nde çalışmaktaydı.

 


YUSUF ALEMDAR

Sakarya Serdivan Akparti Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar Oyların %58,59'unu alarak belediye başkanı oldu.

Araklı Kestanelik(Büyük Zimla) Mahallesinden Yusuf Alemdar girdiği seçimi 3.kez kazanarak yeniden belediye başkanı seçilmeyi başardı.


Yusuf Alemdar Kimdir?

Araklı Kestanelik Mahallesinden olan Yusuf Alemdar 1966 yılında Trabzon'da doğdu.
 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni işleri nedeniyle yarıda bırakmak zorunda kalan Yusuf Alemdar, Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.
 

Uzun yıllar ticaret ile meşgul olduktan sonra 1988 yılında aktif siyasete girmiştir. 2003 yılında Ak Parti Sakarya İl Başkanı olan Yusuf Alemdar bu görevini 2009 yılına kadar sürdürmüş ve 2009 Yerel Seçimlerinde Serdivan Belediye Başkanı seçilmiştir.Yusuf Alemdar evli ve iki çocuk babasıdır.

 


MURAT KEFLİ

Sakarya Ferizli Akparti Belediye Başkan adayı Murat Kefli Oyların %45,27'sini alarak belediye başkanı oldu.
 

Kefli Açıklamasında;"Teşekkürler Kaynarcam sizler görevinizi yaptınız sıra şimdi bizde.Sizlerin güvenimize layık hizmetler yapacağız."dedi.
 

Sakarya Kaynarca Akparti Belediye Başkanı Murat Kefli oldu.Kefli aslen anne tarafından Araklı Çankaya(Haruska) Mahallesinde tanınan Hasan Özer(Kerelli) torunudur.


Murat Kefli Kimdir?
1970 Kaynarca Sakarya Doğumlu 4 çocuk babası,ilköğrenimini Kaynarca Turnalı Köyü ilkokulu orta ve lise öğrenimini ise Sakarya Arifiye öğretmen lisesinde tamamlayan kefli yüksek tahsilini de İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimini tamamladı.
 

Siyasi hayatına atılarak, Akparti Sakarya İl Genel Meclis üyesi olarak 5 yıl görev yaptı.Akpartinin Kaynarca teşkilatında bulundu.Son beş yıldır Kaynarca Akparti ilçe Başkanı olarak görev yaptı.31 Mart 2019 seçimlerinde Belediye başkan aday adayı olduğundan dolayı istifa etti.ORHAN YILDIRIM

Sakarya Karapürçek Akparti Belediye Başkan adayı mevcut belediye Başkanı Orhan Yıldırım Oyların %48,65'ini alarak belediye başkanı oldu.


Orhan Yıldırım Kimdir? 

Aslen Araklı Yıldızlı(Avanoz) Mahallesinden olan Yıldırım 1964 Karapürçek Doğumlu İlköğretimini Karapürçek’te okudu. Sakarya İmam hatipten mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu.
 

Ülkenin muhtelif Liselerinde Felsefe Grubu Öğretmenliği yaptı. 1999 ile 2004 Yılları arasında Karapürçek Belediye Başkanlığı yaptı. 2009 Seçimlerinde İkinci Dönem Belediye Başkanı Seçildi. Evli ve Üç Çocuk Babasıdır.  


Araklı Arı Haber/Ramazan Uzun

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013