Ankara'da Araklı Rüzgarı Esiyor

BÖLGESEL 18 Nisan 2019 20:59

A

Ankara’da 18-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Trabzon Günleri bugün dört bakanın katılımıyla başladı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve meclis üyelerinin katıldığı Trabzon günlerinde Araklı rüzgarı esti. Araklı’nın doğal, yöresel ve tüm güzelliklerinin sergilendiği fuarda sepetçi, gemi maketleri, mısır ekmeği, aho peyniri, tandır ve benzeri yöresel ürünlere yer verildi.

 

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Berat Albayrak, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Sn. Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank, Trabzon Milletvekilleri, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve çok sayıda bürokrat Araklı standını ziyaret etti. Özellikle tandır çadırı, mısır ekmeği, sepet ve gemi maketleri yoğun ilgi gördü.

 

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Araklı’mızın tüm güzelliklerini burada sergiliyoruz. Turizm alanlarımız, yöresel ürünlerimiz, yöresel yemeklerimiz kısaca Araklı ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm güzellikleri burada ziyaretçilerimizin huzuruna sunuyoruz. Araklı’da birçok turizm alanımız var. Belediye olarak burada gerekli düzenlemeleri, restorasyon çalışmalarını gerçekleştirdik. Hedefimiz bu yıl çok daha fazla yerli ve yabancı turisti ilçemizde ağırlamak. Konaklama sorununu ortadan kaldırdık. İlçe merkezimizde 3-4 adet otelimiz mevcut. Pazarcık turizm merkezi ve çehresinde de otel ve butik otel çalışmalarını başlattık. İnşallah Araklı’nın turizm yükselişini daha da hızlandıracağız. Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013