Araklı'da Farklı Bir Lezzet

ARAKLI 21 Nisan 2019 18:50

A

100%

Araklı'nın Goga (Yeşilköy) mahallesinde bir Asrı aşkın süredir devam eden Kavurma geleneği lezzetini kaybetmeden devam ediyor.

 

Köyde yüzyılı aşkın süredir devam eden bu lezzet geleneği babadan Oğula şekilde devam ediyor. Meşhur Goga Kavurması olarak adını duyuran lezzet için tamamen yerli et kullanılıyor.

 

Pişirmek için tasarlanmış farklı bir Kazan ve özel yapım sobada hazırlanıyor. Köy ve bölge halkı tarafından her haftanın belli günlerinde hazırlanıp şehir dışına hatta yurt dışına bile servis ediliyor.

 

Bu enfes lezzetin tadına varan hayranları Goga kavurmasını asla unutamıyor. Şimdi bu gelenek Pehlivanın Yeri olarak bilenen tesiste ilk gelen misafirlere ücretsiz olarak servis ediliyor.

 

Lezzet geleneğini devam ettiren tesis işletmecisi Pehlivan bey, bu lezzetin kaybolmaması ve Araklı'yı temsil eder hale gelebilmesi için yetkililerin desteğini istiyor.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013