Takıntısı uğruna arabasını sattı

ARAKLI İHA 25 Nisan 2019 08:27

A

Dünya'da en çok Iphone marka cep telefonu alan ve satan müşterisi Araklı'dan olduğunu biliyor muyuz?

İlçede yaşayan Hamza Aygün isimli bir genç, telefon alıp satma merakı yüzünden Trabzon civarında herkes tarafından İphone hastasi olarak tanınıyor.

Hamza Aygün bugüne kadar resmi kayıtlarda faturasıyla birlikte sıfır olarak 610 adet cihaz alıp satmış durumda. Bunların 120 adeti 4/4S, 170 adet 6s/Plus, 100 adet 7/7 Plus, 40 adet 8/8plus ve 30 adet X serisinden alıp satarak ilginç bir rekora imza attı.
 

Bu alışkanlığı ona otomobilini bile kaybettirsede haline herzaman şükrediyor. Ayrıca bu rakamların dışında onlarca ikinci el veya başka markada alip sattığı cep telefonları olmuş. Binlerce seveni olan Hamza'yı ençok bu alışkanlığıyla tanıyor.

 

İlçede bulunan telefon mağaza sahibi Metin Taşkın, ise en iyi müşterilerinin Hamza Aygün olduğunu söyledi. Taşkın “Kendisi değerli bir müşterimiz. Bol bol satış yaptığımız bir müşteri. Telefonun kenarında bir sorun olsa, akşamdan evde telefonu yere kaza ile düşürse onu kafaya takıyor ve sabah ilk işi gelip telefonu değiştirmek oluyor. Telefonunu kimseye elletmeyen bir kişi. Kaza ile masa üzerinden alıp düşürmüşse veya biri ellemişse ondan bile rahatsız oluyor. Belli bir zaman sonra kullandığı telefondan sıkılıyor, bir ay gitmiyor, 15 gün içerisinde telefonunu değişiyor. Kendisine biz telefon yetiştiremiyoruz. İstediği telefon bizde olmayınca başka bayiden alıyor. Hiç kutusu açılmamış ambalajında istiyor, kaza ile açarsak onu kesinlikle almıyor" diye konuştu

Yusuf Genç - iHA

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013