Araklılı Türkiye'nin en iyi Yönetmeni Seçildi

KÜLTÜR SANAT 26 Nisan 2019 18:43

A

Trabzon Araklıya sevindirici haber geldi Abdullah Çebi Türkiye'in en iyi yönetmeni seçildi. Araklıspor eski Başkanı Fatih Çebinin oğlu olan Abdullah Çebi Ülkenin en prestijli ödül törenlerinden, “İstanbul Üniversitesi 1453 Ödül Töreni’nde” öğrencilerin oylarıyla Yılın En iyi Tv Yönetmeni seçilmesi Trabzon ve Araklıda sevinçle karşılandı..


 

ABDULLAH ÇEBİ KİMDİR


Araklı Cumhuriyet ilköğretim okulunda eğitim hayatına başladı. Lise hayatını Trabzon Ayasofya, Yunus Emre Lisesinde Tamamladı. Hep hayal ettiği bölüm olan Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünü kazanarak Üniversite okumaya İstanbul’un yolunu tuttu. Marmara Üniversitesi iletişim fakültesinde bir yandan okula devam ederken, bir yandan da kısa film ve program çekimlerinde aktif çalışmaya başladı.


 

2009 yılında Show TV şirketi iç yapımlar bölümünde göreve başladı. Caner Erdem, Haluk Şirin, Gürsel Aksun ve Mustafa said Çelik gibi yapımcı ve yönetmenlerle televizyon programları ve konserler çekerek, tecrübelerini gün be gün katladı.


 


 

2009 yılında Show tv’de reytingleri alt üst eden “Çember” ve “Yemekteyiz” programlarında reji asistanı olarak çalışmaya başladı. 2010-2011 yıllarında Seda Sayanın sunuculuğunu yaptığı “Sabahın Sedası” adlı programda Yönetmen Yardımcılığı görevine yükseldi. Bu yıllarda “Seren Serengil ile Benimle Evlenir misin”, Türkmax tv kanalına “Bir Kadın Bir Erkek” ve “Max magazin” adlı yarışma programlarında da aynı görevde çalıştı.


 

2012 yılında Show tv’de “Volkan Konak ile Yılbaşı Özel, Show klüp, Cumartesi Süprizi, Pazar Süprizi programlarında Prodüktör olarak çalıştı.


 

2013, 2014, 2015 yıllarında Show tv’de “Saba Tümer İle Bugün, Off Shore, Bugün Ne Giysem, En büyük Show, Yaparım bilirsin, Huzur Vakti” programlarında Yardımcı Yönetmenlik görevlerini sürdürdü. Yine bu yıllarda Star tv’de Serhat Kılıç sunuculuğunu yaptığı “İnan bana”adlı programda ve Atv’de ses getiren dev projede Musa Eroğlu, Zerrin Özer, Kubat, Emre Altuğ, Yaşar, Çelik, Niran Ünsal, Deniz Seki, Rafet El Roman, Cengiz Kurtoğlu, ve Ümit Besen gibi duayen isimlerin jüri üyeliğini yaptığı Veliaht adlı yarışma programında Yardımcı yönetmenlik görevlerinde Tecrübesini artırdı.


 

2014, 2015 yıllarında reytinleri alt üst eden, izlenme oranında zirveye oturan Jüri masasında İvana Sert, Nur yerlitaş, Kemal doğulu’nun olduğu sunuculuğunu Öykü serterin yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı programının yardımcı yönetmeni 2016 yılında ise 2. Yönetmenliği görevine yükseldi. 2017 yılında Tv8 kanalına transfer olan yeni adı “İşte benim Stilim” olan programın Yönetmenliğini eline aldı.


 

2016, 2017, 2018 yıllarında Yönetmeliğini yaptığı Star tv “Aşk Kafe”, Tv8 Fenomen, Tv8 “İşte Benim Stilim” programlarıyla televizyon camiasına yeni bir ses getirmiştir. 2019 yılında yapımcılığını Acun Ilıcalı ve Caner Erdem’in yaptığı, Romanya ülkesinde yayınlanan ve ülkede izlenme rekoları kıran “Puterea dragostei” adlı programıyla sınırlarını ülke dışını taşıyarak bir çok ödüle aday gösterilmiştir. Ülkenin en prestijli ödül törenlerinden, “İstanbul Üniversitesi 1453 Ödül Töreni’nde” öğrencilerin oylarıyla Yılın En iyi Tv Yönetmeni seçilmiştir.


 

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013