Araklı'da Herkese Örnek Olacak Davranış

BÖLGESEL 01 Mayıs 2019 09:45

A

Komşuluk edip, arkadaş olduğu Tilkileri dağlarda aç susuz bırakmaya yüreği dayanmayan vatandaş yıllardır Kışın yaylaya çıkıyor.

 

Trabzon Araklı ilçesinde ikamet edip Gümüşhane'nin Alçakdere Köyüne bağlı yaylada Yaz tatili geçiren Süleyman Demiray, yoğun kar yağışına rağmen her hafta yaylaya çıkıyor. Yazın yaylasında besleyip doyurduğu tilki ve diğer yabanı hayvanları doyururken bir taraftan onlarla arkadaş ve komşu olmuş.

 

Artık ıslık sesiyle Tilkileri nerde olsa çıkıp geliyor. Kış aylarında metrelerce karla kapanan yayla yollarında aracıyla son noktaya kadar ulaşıp diğer yolları yürüyerek yaylaya çıkıyor.

 

Gece olup onlar gelene kadar oradan ayrılmıyor. Şehir merkezinden topladığı yiyecekleri onların yiyip doyduğunu görmeden ailesinin yanına inmiyor.

 

Süleyman Demiray Onlarda ailemden bir parça gibi. Yazın komşum gibi pencereme kadar gelirler, beni tanırlar. Beni tanıyıp ıslık etmeme gelmelerine çok alıştım. Önce ayda bir gelirdim.

 

Sonra geldikçe çok zorda olduklarını görünce haftada iki kez gelmeye çalışıyorum. Onlar bize yaratanın emanetidir" dedi

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013