Araklı Belediye Meclisinde Kabul Edildi Dört Ay Süre Verildi

ARAKLI 08 Mayıs 2019 17:02

A

Araklı’da Mayıs ayı meclis toplantısının üçüncü oturumu gerçekleşti. Toplantı Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin Başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Daha önceki toplantılarda görüşülen konular komisyonlara havale edilmişti. Komisyonlarda bulunan meclis üyeleri gündem maddeleriyle ilgili yaptıkları çalışmaları meclise aktardılar.

 

Kestanelik Mahallesinde Sağlık Evi Kuruluyor

 

Kestanelik mahallesinde belediye ait bulunan binanın zemin ve 1. normal katının Sağlık Bakanlığı uhdesine tahsis edilmesi için karar alındı. Alınan karar ile birlikte Kestanelik mahallesinde bulunan binanın bir bölümünde hemşire ve ebe bulundurulacak. Diğer bölümleri ise lojman olarak kullanılacak.

 

Sıvasız ve Boyasız Evlere Bu Dönem Neşter Vurulacak

 

Meclis gündeminde bir diğer madde ise sıvasız ve boyasız evlere çözüm bulunması yolundaydı. İlgili komisyon tarafından konu ile ilgili meclis bilgi verildi. Araklı’nın çehresini ve konumunu kötü etkileyen bu durumun aşılması için bir çok seçenek sunuldu. Seçenekler mecliste değerlendirilirken Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi konuyla ilgili çok açık ve net konuştu. Başkan Çebi; ”Araklı’da sıvasız ve boyasız ev bırakmayacağız.” dedi

 

Otopark ve Trafik Sorunu için Yeni Sistem

 

Otopark ve trafik sıkışıklığı ile ilgili olarak mecliste görüşmeler yapıldı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi otopark ve trafik sorunu ile ilgili olarak şunları söyledi; ”Trafik sıkışıklığı ve otopark sorununu ortadan kaldıracağız. Böyle bir sorunun ilçemizde yaşanmaması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Sahilde 5.000 araç kapasiteli ücretsiz otoparkımız mevcut. Bunun akabinde alternatifler üretebiliriz. Lakin trafik sıkışıklığı konusunda, özellikle işlek ve yoğun bölgelerde aracını park edenlerin gözünün yaşına bakmayacağız. Yoğun bölgeye göre park süreleri belirleyeceğiz.

 

 

Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde bir araç gelip akşama kadar orada park halinde bulunamayacak. Toplantıda ayrıca Araklıda Toki Tarafından yapılan sanayi sitesinde bulunan dükkanlara 4 ay içinde geçmesi kararlaştırıldı. Dört ay sonunda dükkanlarına geçmeyenlerin çalışma izinleri iptal edilecek.

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013