Kırkpınar Güreşlerine Araklılı Ağa Damgasını Vurdu

ARAKLI 07 Temmuz 2019 19:58

A

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık ihalesi yapıldı. 659. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağası 661 bin TL bedelle, 2 altın kemerli, 9 yıl Kırkpınar’da ağalık yapan iş adamı Seyfettin Selim oldu. 


UNESCO tarafından 16 Kasım 2010 tarihinde Dünya Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmeye hak kazanan, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde gelecek yılın ağası da belirlendi. Kırkpınar ağalık koçu 661 bin TL'ye satıldı 


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ihaleyi 222 bin TL ile açtı. Gürkan, “Savaşta ve barışta, zor günde, iyi günde Kırkpınar Yağlı Güreşleri her zaman devam etti, bundan sonra da devam edecek. 659. Kırkpınar Ağalığı ihalesini şu anda başlatıyoruz. Ağalık ihalesini 222 bin TL ile açıyorum” dedi. Tek adayın yarıştığı ihalede 659. Kırkpınar Ağası iş adamı Seyfettin Selim, 661 bin TL bedelle koçun sahibi oldu. 3. altın kemere tek yıl kaldı 
Kırkpınar’da 9 yıllık ağalık yapan Trabzon Araklılı iş adamı Seyfettin Selim, 2 altın kemer sahibi olduğunu ve bu ağalık ile birlikte 3. altın kemeri hedeflediğini söyledi. Selim, "Kırkpınar’ı severek, isteyerek ağalık yapmaya aday çıkıncaya kadar bu sene olduğu gibi ben devam edeceğim” dedi. 

 


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da şu ifadeleri kullandı: 
“2 altın kemerli, 9 yıllık ağalık yapan Seyfettin Selim ağamız, eğer 1 yıl daha ağalık yaparsa kırılması güç bir rekor elde etmiş olacak ve 3. altın kemeri kazanmış olacak.” 


Haber  61 Saat Com

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013