İhmalin Böylesi 2 İnek Telef Oldu

ARAKLI 22 Temmuz 2019 17:54

A

Elektrik akımına kapılan 2 inek telef oldu Trabzon’un Çaykara ilçesi Sultanmurat Sıcakoba yaylasında yerden geçen yüksek gerilim kablolarından elektrik akımına kapılan 2 büyükbaş hayvan telef oldu.

 

Edinilen bilgilere göre, turizm ilçesi Çaykara Sultanmurat Sıcakoba yaylasında ikamet eden Osman Şentürk ve Kamil Erdem’e ait 2 büyükbaş hayvan arazide otlarken yerde bulunan kabloların yanından geçerken elektrik akımına kapılarak telef oldu.

 

İHMAL SONUCU İNEKLERİMİZ TELEF OLDU

 

İneklerinin acı bir şekilde elektrik çarpması sonucu telef olduklarını ifade eden Osman Şentürk ve Kamil Erdem, “ Yaylayı besleyen yüksek gerilim elektrik kablolarının günlerdir yerlerden geçiyor. Bu kadar ihmal olur mu? Hiçbir yetkili bu kabloların yerde büyük tehlike arz ettiğini görmüyor mu? Bu kabloların yanında insanlarımız, Çocuklarımız oyunlar oynuyor. İneğin yerine insanlar da ölebilirdi .

 

Tabi ki insanlarımız ölmediği için şükrediyoruz. Ne olursa olsun burada 2 tane can gitti. Çoruh Aksa yetkililerinin ihmali sonucu 2 ineğimizi kaybettik. Gerekli yasal işlem başlatacağız, “ dediler.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013