Araklılı Gençler Eren Bülbül İçin Bunu Yaptı

ARAKLI 11 Ağustos 2019 18:51

A

Araklı Çankaya Mahallesinde yaşayan Gençler Ferhat,Zeki,Cemal,Ogün ve Aziz Akyıldız PKK’nın hain saldırı sonucu şehit ettiği Eren Bülbül ve tüm Şehitler için 1800 Rakımlı köyün yüksek tepesine Türk Bayrağı dikti.1800 rakıma diktiği bayrağın hikayesini anlatan Aziz Akyıldız, “Köyümüzün en güzel yerinde uzun zamandır ağaçlara asılan büyük bir bayrak var.Bu bayrak uzun zamandır duruyordu.Yanında bulunan yüksek taşın zirvesinde bir bayrak olmadığını keşfettik.
 

Eren Bülbül'ün vefatının 2.yılında bu bayrağı buraya dikmeye karar verdik.Biraz tehlikeli bir yer fakat yine de nasip oldu.Bizler için şehit olan kardeşlerimize biz borcumuzu ödeyemeyiz.

Bunu bir görev bilerek Eren Kardeşimiz yaşındaki arkadaşlarımızla Bayrağı bu anlamlı günde zirveye diktik.Bu mutlu güzel günü görmek nasip oldu.imkanlarımız kısıtlı olduğu için odunları birleştirerek direk yapabildik.Buraya bir bayrak direği ile Ay yıldızlı Bayrağımız dikilerek Bayrak Tepemizin Erenimiz için burada kalıcı hale gelmesini temenni ediyoruz."dedi.

Araklı Arı Haber/Ramazan Uzun

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013