ALFA CAR RENTAL

Araklı'da Sel Felaketinde Tek o Ayakta Kalmıştı Tekrar Hizmete Açıldı

KÖYLER 27 Ağustos 2019 16:04

A

Trabzon'un Araklı ilçesi Çamlıktepe Mahallesi'nde meydana gelen sel felaketinde taşan sular önüne gelen her şeyi yıkarken, bir tek Karadere üzerindeki tarihi köprü ayakta kalmıştı. Şiddetli yağışlar sonrası 8 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde kaybolan 2 kişi bulunamamıştı.

 

Evleri yıkan, iş makinelerini yutan sel sularında Karadere üzerindeki tarihi köprünün tek parça olarak ayakta kalması görenler tarafından hayretle karşılanmaya devam ediyor. Mahallenin gençleri bir araya gelerek ayakta kalan köprüden geçiş sağlayan vatandaşlara kolaylık olması için kendi imkanları ile köprünün çevresinde düzenleme yaptı.

 

Gençlerin bu davranışı görenler tarafından takdirle karşılandı. Diğer yandan Çamlıktepe'de evlerin yıkım çalışmaları tamamlandı.Selle yıkılan Araklı-Bayburt yolu istinat duvarları ve asfaltlama yapılarak tamamen trafiğe açıldı.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013