Warning: session_start(): open(/home/arihaber/tmp/sess_hkiu4kvdluiovlvt2r44s7kpn0, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/arihaber/domains/arihaber.net/public_html/sistem/baglan.php on line 7
Araklı'nın bu Mahallesin'den Hes Tepkisi - Araklı Arı Haber - Araklının En Büyük Haber Sitesi

Araklı'nın bu Mahallesin'den Hes Tepkisi

ARAKLI 05 Eylül 2019 18:01

A

Taşgeçit (Golaşa) Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile mahalle muhtarlığı ihtiyar heyetini birlikte Taşgeçit Alabalık tesisleri salonunda yaptıkları toplantıda; HESlere karşı tepkiler yükseldi.

 

Abdurrahman Harbi ve mahalle muhtarı Ziya Kotama’nın da katıldığı toplantıda Taşgeçit köyüne özel sektör tarafından yapılması planlanan HES projesiyle ilgili vatandaşlar tek tek tepkilerini dile getirdiler.

 

Bir taraftan imza kampanyası yürüten mahalle halkı diğer taraftan ilgili mercilere dilekçeler yazarak hayvanlarımızın ve insanımızın içme suyunu; değil başkalarına vermek her hangi bir hes projesinin yapılmasına, kırmızı benekli alabalıkları mızın yok olmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

 

Karadere üzerinde her yağmurda bir sel felaketinin yaşanmasından bıktık diyen vatandaşlar, daha geçen ay birkaç vadi aşağımızdaki mahallede onlarca insanımız selde hayatlarını kaybetti.

 

Bir hafta önce bir kilometre yanımızda yoğun yağan yağmurlar nedeniyle dereler patladı Araklı Bayburt yolu yaklaşık 20 saat kapalı kaldı.

 

Şu durum da tüm devlet yetkililerinin gözü kulağı bu bölgede; olmuş veya olması muhtemel olayları gözlemlerken hangi cür’et ve insafla dere vadisindeki Değirmenlerimiz, çayırlarımız ve içme sularımızı, balık üretim tesislerimizin sularını ticari amaç güderek HESleyeceksiniz!

 

Diyerek ser tepkilerini dile getirdiler.

 

Mahalleliye haber verilmeden CET yapıldığı dedikodularına da tepki duyan vatandaşlar, hiç kimsenin haberi olmadan, görüşü sorulmadan yapılmış veya yapılacak tüm işlemler için bölge mahkemesine başvuracaklarını ifade ettiler.

 

Trabzon valiliğine verilmek üzere başlatılan imza kampanyasının ardından önümüzdeki günlerde 350 hane mahallenin katılacağı kalabalık bir toplantı düzenleneceği bekleniyor.   

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013


Warning: Unknown: open(/home/arihaber/tmp/sess_hkiu4kvdluiovlvt2r44s7kpn0, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/arihaber/tmp) in Unknown on line 0