Araklı Tünel'de Heyecanlı Dakikalar

ARAKLI 02 Ekim 2019 16:35

A

ARAKLI TÜNELİNDE YANGIN VE ACİL DURUM

 

KGM 10. Bölge Md. Tünel İşletme Şefliği Sahil tünellerindeki acil durum senaryolarının tanıtımı ve halkı bilgilendirmek, 112, itfaye ve polis ile koordinasyonun sağlanmasını temin amacıyla tatbikat tertip edildi. Acil duruma polis jandarma 112 acil sağlık afat ve 110 itfaye ekipleri katıldı.


Tatbikatı Tünel İşletme Şefliği düzenleyerek adı geçen diğer kurumların olay yerine intibakı ve müdahelesi senaryolar uygulandı.

 

7x24 izleme yapan personel itfaye polis ve 112 yi arayarak olay yerine yönlendirdi.

 

ünel teknik ekibi olay yerine gelerek yolun fiziken kapanmasını ve bazı yönlendirmeleri yaptı. Tünelde kalan vatandaşları ve araçları salimen dışarı çıkarttı. İtfaye kendi suyuyla ve tünel içinde her 60m de bulunan yangın söndürme sistemleriyle yangına müdahele etti ve yangını söndürdü. Tünelde bozulan aracı çektirerek yolu açtı.

 

Polis yolu fiziki olarak kapadı ve itfaye aracının tünel içi geçişlerden boş tüpten yangın olan tüpe geçişini sağladı. 112 abulansları ilk müdaheleyi yaparak yaralı vatandaşları en yakın hastanelere kaldırdı.Yangın mahalli soğutularak ve yıkanıp temizlenerek hasar tespit çalışmaları başlatıldı.
Tatbikat ta ilgili ekiplerin olaya son derece hızlı müdahele ettikleri ve koordineli çalıştıkları gözlendi. Tatbikatın çok faydalı olduğu ve diğer bölgelerdede yapılması gerektiği vurgulandı.

 

Haber:Sabri MALKOÇ

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013