Başkan Çakır'dan Şok Açıklama

ARAKLI 26 Kasım 2019 17:29

A

Araklı Engelliler Dernek Başkanı Yaşar Çakır Basın açıklaması yaptı. Çakır açıklamasında şunları söyledi. CİMER’e Araklı Engelliler Derneğimiz Hakkında Yapılan Şikayet Üzerine

 

CİMER’e “Araklı Engelliler Derneğinden akülü araba istedik fakat vermediler” şeklinde Başkanlığını yürütmüş olduğum Araklı Engelliler Derneği ve şahsım hakkında şikayette bulunulmuş. Söz konusu şikayete gerekli cevabın verilmiş olduğunu fakat yine de bu husustan dolayı açıklama yapma gereği duyuyorum.

 

Yaklaşık 10 yıldır yürütmekte olduğum Araklı Engelliler Derneği Başkanlığı boyunca yardım şeklinde aldığımız akülü ve manuel araçları rapor ve kimlik fotokopisi karşılığında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza araçlarımızı teslim ettik. Derneğimiz, derneğimize yapılan bağış sonucunda akülü yahut manuel araçlar sahibi olmakta ve bunları ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza ulaştırmaktadır. Bunun dışında “hiçbir resmî yahut özel kurumdan maddi yardım almamaktır.

 

” Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Selahaddin Çebi ve Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin tekerlekli sandalye bağışları ve destekleri dışında hiçbir resmî kurumla ilişkimiz olmamıştır. İlaveten, bizleri şikayet eden arkadaşlar herhalde bizleri devletin resmî kurumu olarak görüyorlar.

 

Biz, “sivil toplum örgütü” olarak görev yapmaktayız. Bu araçlar bize gökten zembille inmiyor haliyle... değerli vatandaşlarımızın yardımlarıyla vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz...

 

Araklı Engelliler Derneği Başkanı Yaşar ÇAKIR

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013