Warning: session_start(): open(/home/arihaber/tmp/sess_ra09chap2f7pcocj62pc31sph6, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/arihaber/domains/arihaber.net/public_html/sistem/baglan.php on line 5
Neden'mi Kanal İstanbul - Araklı Arı Haber - Araklının En Büyük Haber Sitesi

Neden'mi Kanal İstanbul

GÜNDEM 12 Aralık 2019 17:46

A

Nedenmi KANAL İstanbul İşte Cevabı


▪️İspanya, Cebelitarık boğazından yıllık 9milyar dolar
▪️Panama, panama Kanalından yıllık 6milyar dolar
▪️Mısır, Süveyş Kanalından yıllık 21milyar dolar gelir elde ediyor.


▪️Türkiye ise dünyada 2 boğaza sahip olup geçişlerin Bedava olduğu Tek Ülke
▪️Çünkü Türkiye 1936 yılında imzalanan Montro Boğazlar sözleşmesine göre, Boğazlardan geçen Hiç bir yabancı gemiyi durduramaz, denetleyemez, bir kuruş dahi para alamaz. ŞAKA GİBİ ZANNEDİYORSUNUZ DEĞİL Mİ? AMA NE YAZIK Kİ GERÇEK, Siz hiç okullarda bu gerçekleri anlattıklarına şahit oldunuz mu?


▪️Ayrica İstanbul Boğazı'dan geçmesi gereken gemi sayısı yıllık 25 bin, Şu anda geçen gemi sayısı yıllık 45 bin, 2050'de yıllık 75 bin olacak. İstanbul Boğazı'nda çok büyük kazalar oluyor. Geçmek için haftalarca belkleyen gemiler var. Kanal İstanbul ile bu sorun tarihe karışacak.
▪️İşte Kanal İstanbul demek ;
Türkiye tarihinin en büyük projesi demek, Lozan'ın zincirlerinin kırılması demek, Türkiye'nin boğazlarda denetimi yeniden sağlaması, Bağımsızlığını ilan etmesi demek..

 


▪️EĞER TÜRKIYE Kanal Istanbul'u yaparsa bütün yabancı yük, savaş, petrol gemilerini Kanal istanbuldan geçirecek hem denetleyecek hemde milyarlarca dolar para kazanacak. Bu yüzden INGİLTERE lozanda verdiğiniz sözler var diye karşı çıkıyor.Dun Amerikan medyası Türkiye bu projeden vazgecmelidir diye manşet atıyor.

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013


Warning: Unknown: open(/home/arihaber/tmp/sess_ra09chap2f7pcocj62pc31sph6, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/arihaber/tmp) in Unknown on line 0