Utanç Aydınlığında Araklı Şoku!

ARAKLI 13 Aralık 2019 16:51

A

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde başlayan 16 günlük aktivizm kampanyasının çağrısına uyan binlerce Karadenizli kadın, Trabzon ve çevre illeri ‘korku aydınlığıyla’ donattı. 8 Aralık’ta 19 nokta işaretlenirken bu sayı 10 Aralık’ta 233 oldu. Trabzon’da en güvensiz yerin Yomra Kaşüstü olması dikkat çekti.

 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde başlayan 16 günlük aktivizm kampanyasının çağrısına uyan binlerce Karadenizli kadın, Trabzon ve çevre illeri ‘korku aydınlığıyla’ donattı. 8 Aralık’da 19 nokta işaretlenirken bu sayı 10 Aralık’ta 233 oldu. Trabzon’da en güvensiz yerin Yomra Kaşüstü olması dikkat çekti.

 

BÖLGEDE 233 NOKTA İŞARETLENDİ

 

Türkiye’de kendilerini güvensiz hissettikleri yerleri ateş böcekleriyle aydınlattı. Haritaya bakıldığında başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere Türkiye'nin hemen hemen her yerinin 'güvensiz' olarak işaretlendiği görülürken Trabzon ve bölgemizde son güne kadar 233 nokta işaretlendi. Trabzon Ortahisar’da 5 nokta işaretlenirken, Giresun’un Görele ilçesinde ise 6 noktanın işaretlenmesi dikkat çekti.

 

Bölgemizde BM’nin “Ateş Böcekleri ile Karanlığı Aydınlat” kampanyasına hwww atesbocekleri info üzerinden katılan kadınlar Trabzon, Rize, Artvin, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt’ta güvenli olmayan yerleri işaretledi. Yapılan işaretlemelere göre Trabzon Ortahisar 43, Yomra 115, Araklı 18, Arsin 2, Akçaabat 2,  Maçka 1, Dernekpazarı 1 ve Sürmene 1 nokta olarak işaretlendi. Giresun merkez 17, Görele’de 6, Bulancak 1, Alucra 2, Dereli 1, Şebinkarahisar 1 ve Tirebolu’da 1, Gümüşhane merkezde, Torul, Kelkit, Şiran ve Özkürtün’de 1’er, Rize merkezde 8, Çayeli 2, Pazar 2, Ardeşen 1 nokta, Artvin merkezde 2 ve Bayburt merkezde 1 nokta işaretlendi. Bölgede toplamda 233 noktaya işaretleme yapıldı.

 

(Günebakış)

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013