Trabzon'da Evliliğe İlk Adım Semineri Başladı

BÖLGESEL 19 Aralık 2019 18:09

A

"EVLİLİĞE İLK ADIM" SEMİNERLERİ BAŞLADI

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere yönelik düzenlenen "Evliliğe İlk Adım" seminerleri başladı.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın "Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek" projesi kapsamında, ailenin sağlam temeller üzerine kurulması, korunması, güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması amacıyla Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu koordinesinde, yeni evli ve evliliğe ilk adımı atacak çiftlere yönelik düzenlenen dört haftalık 'Evliliğe İlk Adım' seminerlerinin ilki ilçe vaizleri Hatice Semiz ve Ekrem Akbaş tarafından verildi.

 

İlçe müftülüğü seminer salonunda verilen ilk gün seminerinde katılanlara, ailede ve eşler arasında sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda bilgiler verildi.

 

Pazartesi günleri 09.00 ile 12.00 saatleri arasında, günde iki seminer olmak üzere dört hafta süre ile devam edecek olan 'Evliliğe İlk Adım' seminerlerinde, yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere 'Nikâh ve Sorumlulukları', 'Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik', 'Ailemin İletişim Dili', 'Ailede İffet ve Mahremiyet', 'Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun', 'Çocukla Şenlenen Yuvalar', 'Evlilikle Büyüyen Ailem', 'Ailede İffet ve Mahremiyet', 'Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı' ana konu başlıkları altında ailenin sağlam temeller üzerine kurulması, korunması, güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması amacıyla Kur’an ve sünnet ışığında bilgiler verilecek.

Seminerlere katılmak isteyen yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlerin, İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosuna müracaat ederek isimlerini yazdırmaları yeterli olacak.

Programlanmış seminer süresini tamamlayanlara seminer sonunda sertifika verilecek.

 

Haber Mithat Güdü - 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013