Araklı'da Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Toplantısı Yapıldı

YAŞAM 20 Aralık 2019 17:18

A

Araklı da Kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planının tanıtılması amacıyla Ülkemizde tüm ilçelerde eş zamanlı olarak yapıldı.

 

Planlanan toplantı Araklı Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin başkanlığında yapıldı.

 

Toplantıya Araklı Belediye Başkanı Sayın Recep Çebi, Cumhuriyet Savcısı Sayın Anıl ÖZTÜRK ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirlerinin katılımıyla gerçekleşti. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada şunları söyledi.

 

Her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitimin şart olduğunu biliyoruz. Bu konuda milli eğitim müdürlüğümüze, üniversitemize, müftülüğümüze, halk eğitim merkezimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ciddi görevler düşüyor.

 

Hiçbir bahane kadına yönelik şiddete gerekçe olamaz. Hukuk var, adliyelerimiz var, mahkemelerimiz var, hakimlerimiz var. Bunların hepsi işin şiddete dönüşmeden çözülebileceği mercilerdir. Genel anlamda şiddeti reddediyoruz ama kadına yönelik, çocuğa yönelik, insanlara yönelik şiddeti öncelikle ve daha çok reddediyoruz.

 

Bununla ilgili Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın başkanlığında İçişleri Bakanlığımızın, Adalet Bakanlığımızın, Milli Eğitim Bakanlığımızın, Sağlık Bakanlığımızın, Diyanet İşleri Başkanlığımızın taraf olduğu bir protokol imzalandı ve şuanda tüm Türkiye’de saat 10 itibariyle bu toplantılar yapılıyor. Bu toplantının kazancı toplumda farkındalık oluşturabilmek olacaktır.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013