MHP''den Araklı'da Çıkan Yangınlarla İlgili Önemli Açıklama

SİYASET 26 Aralık 2019 18:07

A

Milliyetçi Hareket Parti Araklı İlçe Başkanlığınca Bölgemizde meydana gelen yangınlarla ilgili bir basın açıklaması yapıldı.

 

 

Ülkemiz yıllarca terör tehdidi altında yaşadığı için en küçük öngörülemez bir gelişme olunca, aklımıza acaba terör mü sorusu geliyor! Toplumsal algı refleksimiz bu alanda otomatik sisteme bağlanmış gibi çalışıyor.

 

 

Son günlerde bölgemizde bir anda, birden fazla yerde orman yangınları çıkınca, ister istemez ayni endişeye kapıldık! Acaba soruları, adeta bölgede yaşayan insan sayısınca arttı! Halbuki ki bu yangınların; uzmanların görüşlerine göre tamamen çevreyle ilgili hassasiyetten meydana geldiği görülmektedir.

 

 

Doğu Karadeniz Bölgesinde, hiç olmadığı kadar sıcak geçen bir sonbahar ve dahi kış mevsiminin ilk aylarında, uzun süren şiddetli yön rüzgarları bir kuraklık oluşturdu. Ormanların ve bitki örtülü alanların İçindeki kurumuş otların ve yaprakların fazlalığı da ormanların yanma riskini arttırdı. Bu durum geçmiş yıllarda da kış aylarında sık sık yaşanan örtü yangınlarının sayısının ve şiddetinin artmasına sebep oldu.

 

 

 

Orman içinin ilgili birimlerce yeterli eleman kullanılarak ve zamanlama yapılarak temizlenememiş olmasının da etkisi ile bu tür yangınlar, bu yıl olduğu gibi maalesef gelecek yıllarda da devam edebilecek tehlikede görülerek, gerekli tedbirler zamanında alınmalıdır.

 

 

Yetkilileri uyarıyoruz ve diyoruz ki; bu yangınlar İçişleri Bakanlığının da açıkladığı gibi terör ile iltisaklı değildir ancak, tedbirsizlikte terör kadar tehlikelidir, unutulmasın.

 

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ARAKLI İLÇE BAŞKANLIĞI

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013