Erenler Kuran Kursu Derneği Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

ARAKLI 11 Ocak 2020 12:01

A

Erenler Kur’an Kursu Yardımlaşma ve Yaşatma Derneğinin Olağan Genel Kurulu Erenler Kur’an Kursunda gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan kurul birkaç ay önce Rahmeti Rahmana yolcu ettiğimiz Kur’sumuzun Kurucusu ve ömrünü Kur’an’a vakfetmiş Hacı Mecit Efendiyi yad etti.
 

Kurs Müdürü Halil Öksüzali şunları söyledi.

"1972 yılında kurulan Kur’an kursumuzda bu güne kadar yaklaşık 2 bin kişi temel dini bilgilerini öğrenmi ş yaklaşık 500 kişi de hafızlık eğitimini tamamlamıştır. Kur’sumuzda şuan 78 öğrenci eğitim hayatını sürdürmekte olup hafızlık eğitiminin yanında Erenler İmam Hatip Lisesi’ne giden öğrencilerim için kursumuzun bir katını tahsis etmiş bulunmaktayız. Sadece hafızlık eğitimi yapan öğrencilerimiz ile Özgün eğitimine devam eden öğrencilerimiz birbirinden bağımsız ders görmektedir.
 

Kursumuzun aylık yaklaşık 25 bin TL gideri olup öğrencilerimizden para alınmamakta olup kursumuzun giderleri yapılan bağış ve yardımlar ile karşılanmaktadır.
 

Kursumuz Erenler sınırları içerisinde olsa da bu derenin, Araklı’mızın hatta Trabzon’umuzun kursudur. Hatta Türkiye’de yıllardır hizmet vermiş  dünyanın bir çok yerinde mezunu olan kursumuz Türkiye’de ilk 50 de olan bir kurstur ve bağış ve yardımlar dünyanın değişik bölgelerinden kursumuzu sevenlerden gelmektedir. Özellikle İlyas Artan abim başta olmak üzere yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum."dedi.
 

Başkanlık divanı için teklif yapılıp Divan Başkanlığı ve Katip Üyeliklerine Fatih Alemdar, Ali Osman Halil Ve İlyas Alemdar seçildi.

Gündemdeki maddeler ile de bilgi veren Halil Öksüzali katılımcılara söz verdi.
 

Katılımcıların hemfikir olduğu kursumuzun tüm Araklı’yı kapsadığı anlayışı sonucu yönetime önerilen  Çukurçayır Muhtarı İlyas Artan ise söz alarak şunları söyledi.
 

Hacı Mecit Efendi benim çocukluk arkadaşım, burada oluşumun sebebi hasta yatağındayken ziyaretine gittiğimde “bizi ihmal etme” sözüdür. Kurs hepimizin benim yönetimde olup olmayışım bir şey değiştirmez ama insan nefis sahibidir, ben hep buradayım ama hoşgörünüze sığınarak yönetimde görev almak istemiyorum.

Yönetimin görevi eğitim seviyesini yükseltmek olmalıdır. Buradaki görevli hocalarımız kursumuzun ekonomik yönünü düşünmemesi tüm enerjilerini eğitime vermeleri gerekir.

Yönetim tüm mahallelere dağıtılırsa çok daha verimli olur kanaatindeyim. Bu şekilde bir yönetim oluşur ve her mahalleye belirli bir miktar yardım düşerse bu kurs çok rahat yürür.

Kur’sa bir araç şart bu manada yönetim elini cebine atmalı.

Yönetim tüm üyelerle zaman zaman toplanmalı.

1970 de kendi köyümüzde kendi paramızla tuttuğumuz hocalarımızın meyveleri bugün Ankara’da İstanbul’da. Onların yardımlarıyla bugün çok daha güzel işler yapılıyor. Bu Kur’sumuz da böyle. Tüm mahallelerden bir çok meyve yetişmesine vesile olmuş Kur’sumuz hepimizindir.  Ben her zaman bu kursun emrindeyim. "dedi.
 

Dilek ve temenniler ardından seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda yeni yönetim aşağıdaki şekilde oluştu.

Yönetim Kursulu Asıl Üyeliklerine

Musa Alemdar

Yakup Osman

Mustafa Yusuf

Yakup Alemdar

Halil Öksüzali

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine

Ali Kemal Pestil

Davut Cebep

Ali Osman Halil

Yüksel Alemdar

Abdullah Alemdar

Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine

Ahmet Halil

İlyas Alemdar

Salih Koğuş

Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine

İdris Alemdar

Orhan Bektaş

Abdullah Güzeldal

Haber:Fatih Alemdar

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013