Araklı'da Uyuşturucuya Karşı Savaş Açtılar

ARAKLI 11 Şubat 2020 18:23

A

Araklı’da Alperen Ocak’ları uyuşturucuya savaş açtı. Araklı Alperen Ocakları Başkanı Hüseyin Halil, Araklı’da uyuşturucuya karşı savaş başlattıklarını duyurdu.

 

Halil, Araklı Alperen Ocakları olarak üç ay önce kurulduk. Yerimiz Merkez mahallesi Yılmaz Çebi Caddesi No; 78 ARAKLI. Amacımız Araklıda'ki bozuk düzeni değişmek, gençleri Türk İslam Ülküsüyle harmanlamaktır.

 

UYUŞTURUCU'NUN

 

yoğun olduğu bölgelerden biriside Araklı olmakla birlikte gençlerimizi uyuşturucudan kurtarmak, genclerimizi sosyallestirmek islamla bagdaştırmaktır. Genclerimizi hiç bir siyasetcinin politikacının uzantıları olmadan Trabzon ve Türkiye genelinde temsil etmektir. “Kardeşlerimizi, evlatlarımızı yalnız bırakmadan, kucaklayarak yarınlarımıza sahip çıkmalıyız. “Halil yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bugün Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Türk Gençliğini avuçlarının içine alarak etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu çeteleri ve bunlarla ilişkili odaklar tüm kirli oyunlarına devam etmektedir. Ne yazık ki bu kirli oyunun yansımaları sokaklarımıza, okullarımıza ve hatta hanelerimize kadar acı bir şekilde yansımaktadır.

 

Türk Gençliğinin eğitimine, insan haklarına, sosyal ve kültürel hayata önem veren Alperen Ocaklar'ı Türkiye’de olduğu gibi mücadelemiz hızla devam etmektedir. Ocağımız tarafından hazırlanan eğitim seminerleri, sosyal medya çalışmaları, el ilan ve broşür dağıtımları, sosyal etkinlikler ve dahası Trabzonspor maçlarında Araklı gençleri olarak Araklı Alperen Ocakları adı altında stadta genclerimizin yerini aldık. Lösemi hastası olan bir kardeşimiz hastalığı sürecinde tekerlekli sandalye bağışı yapmak icin mavi kapak topluyor malesefki ömrü bu hayalini gerceklestitmeye yetmiyor Alperen abileri olaraktan biz bu kardesimizin hayalini gerceklestirdik.

 

bu kardeşimizin adına tekerlekli sandalye bağışı yaptık. Araklı Alperen Ocakları olarak 10 ile 18 yas arası çocuklara sigara uyuşturucu ve alkolun hayatimizdaki etkileri ve zararları adlı seminer düzenledik. Ufkumuz Türk Gençliğini bir nebze olsun boşluğa bırakmamak adına mücadele etmeye devam etmektedir. Bugünden itibaren hızla uyuşturucuya savaş açarak siz kıymetli ailelerimizin de desteklerini bekliyoruz. Türkiye’de uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığının 10-12 yaşlarına kadar düştüğünü unutmamalı, kardeşlerimizi, evlatlarımızı yalnız bırakmadan, kucaklayarak yarınlarımıza sahip çıkmalıyız.

 

“GENÇLERİ, OKULLARDA STANT AÇARAK BİLGİLENDİRECEĞİZ”

 

Okulların açılmasıyla gençleri bilgilendirmek için stant açacaklarını da kaydeden , Halil “İlçemizde okulların açılması ile her gün bir tane okulun önünde stant açarak genç kardeşlerimizi bilgilendirme çalışması yaparak onları kirli ellere teslim etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Bedeli ne olursa olsun Türk gençliğine yapılan her türlü saldırıya Alperen Ocakları olarak gerekli cevabı dün verdik yarın da misli ile vereceğimizden kan emicilerin hiç şüphesi olmasın. diye sözlerine son verdi.

 

Tabiki Araklı ARI Haber olarak kardeşimizin arkasındayız. Hiç kimse bu işi yapanlar dahil kendi canından birisinin bu merete bulaşmasını istemez.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013