Araklıyı Yurt Dışanda Temsil Ediyor

GÜNDEM 24 Şubat 2020 15:12

A

Belçika ve AB makamlarıyla temaslarda bulunmak amacıyla Brüksel’i ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Brüksel Büyükelçiliğide düzenlenen toplantıda Belçikalı Türk Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi.

 

Brüksel Büyükelçiliği şehit diplomat Dursun Aksoy Salonu´nda düzenlenen toplantıda ağırlıklı olarak, Belçika Türk toplumunun uyum konusundaki tecrübeleri ile Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri,Ana dilde eğitim ve Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenler sorunu,imamların kadroları,Belçika´daki siyasî gelişmeler ele alınırken Türk vatandaşların sorunlarına ilişkin alt komisyon çalışma gelişmelerı ele alındı.

 

Belçika Koordinasyon kurulu oluşturulması, Derneklerin faliyetlerini temsil ettikleri tabana ne kadar yaygınlaştırdığı, Sanat, Spor, Gastronomi alanlarında Türk kültürünün etkin şekilde temsil edilmesi hususlarında karşılıklı görüş alış-verişinde bulunuldu.

 

Toplantıdan sonra Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu A.Bşk. Nedim Koçaslan;´´Geçmişten bugüne on yıl arasında Belçika´da görev yapan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ile bir spor adami olarak sesimizide sözümüzüde ancak yurt dışındaki Türk vatandaşlarını siz anlarsınız.´´ diyerek tebrik etti ve birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013