Trabzon'un O İlçesinde Koranavirüs Seferberliği

BÖLGESEL 13 Mart 2020 16:07

A

YOMRA'DA CORONAVİRÜS SEFERBERLİĞİYomra Belediyesi, dünya genelinde etkili olan coronavirüs salgınına karşı dezenfektasyon çalışmalarına ivedilikle devam ediyor. İlçe genelindeki ortak kullanım alanları Yomra Belediyesi ekiplerince ilaçlanarak dezenfekte ediliyor.

 

Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Karadeniz genelinde herhangi bir coronavirüs vakası görülmemekle birlikte, tedbiri elden bırakmadıklarını söyledi. Dünya genelinde etkili olan bu salgın nedeniyle panik yapmanın doğru olmadığını kaydeden Bıyık, "Ülkemizde şuana kadar doğrulanmış iki vâka var. O hastalarında genel durumlarının iyi olduğunu ve hastalığın kontrol altına alındığını biliyoruz.

 

Türkiye genelinde bir salgın söz konusu değildir. Buna rağmen elbette ciddi bir risk bulunuyor, dikkatli ve tedbirli olmak durumundayız. İlaçlama ve dezenfektasyon çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bunun yanında kişisel temizliğe de çok dikkat edilmelidir. Ellerimizi sıcak su ve sabun ile yıkamak, virüsü karşı alınabilecek en iyi tedbirlerden biridir" diye konuştu.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013