Nur Çebi: Sezonlar birleşmez lig böyle tescil edilir!

ARAKLI 24 Mart 2020 11:43

A

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ligin geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu: 

Hükümetin programına göre hareket edeceklerini ve destekleyici olacağını belirten Başkan Çebi, şöyle devam etti:

"Sonuç itibarıyla bu süreç çok çabuk halledilebilirse 17 Nisan olmaz Nisan sonu olur, Mayıs olur, Haziran ortasında ligi bitirebilirsiniz. Süreç uzarsa alternatif olarak dillendirebileceğimiz şeyler var. Kriz bitmediği takdirde, liglerin tamamıyla, sportif faaliyetleri durdurmamız gerekiyor. Bir sonraki seneye de taşıyamazsınız, o durumda da yapılacak tek bir şey vardır; ligler mevcut haliyle tescil edilebilir. Kimisinin tercihi bu ama ben burada haksızlık olacağını düşünüyorum."

 

'OYNANMAMIŞ SAYABİLİRİZ'

"8 tane maç oynanmadan hangi takımın hangi durumda hakkını alamadığını tespit etmek çok zor olacaktır. Şahsi fikrim, inşallah bu süreç uzamaz, hak eden hak ettiği gibi derecesini alır ama şayet uzarsa kesinlikle bu sene liglerin oynanmamış kabul edilmesini benim tercihim olarak söyleyebilirim. Sonuçlar nereye gidecek bilmiyorum ama bu sene lig oynanmadı deyip noktayı koymamız gerekebilir. Biz buna hazırız."

 

YABANCILAR VAZGEÇTİ, EVLERİNDE BEKLİYOR

"Her takımda olduğu gibi bizim takımda da yabancı futbolcuların yurt dışına gitmek için talepleri oldu, haklı olarak. Biz bunun bir zorunluluk olduğunu, tatil olmadığını belirttik, izah ettik. Futbolcular zeki insanlar; 'Doğru diyorsunuz' diyerek bu talepleri geri çekti. Hepsi evinde bekliyor."
 

AVRUPA KUPASI BİLETİ İÇİN SON 5

"Avrupa kupaları zaten en büyük sorun. UEFA ve FIFA'nın karar vermesi gerekecek, bekleyip görmemiz lazım. Benim tercihim sonuç itibarıyla kulüplerin son 5 yıllık başarı durumuna göre alırsınız, onlar sizi getirir. Türkiye'yi temsil eder eğer lig oynanmamış kabul edilirse. Geriye dönük daha önce 5 tane dönemin sonuçları Avrupa'ya gidebilecek takımları belirleyebilir."
 

ÇEBİ'YE GÖRE ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin 23 Mart'da Haber Global’e yaptığı açıklamalar Trabzonsporlulardan büyük tepki çekmişti.
 

"SORUN BİTMİYORSA UZATMANIN ALEMİ YOK"

"Kimisi play-off demiş olabilir, kimisi başka bir şey söylemiş olabilir. Ama kesin bir şey yok. Benim şahsi düşünceme göre bu ligler oynanmalı. Sonuç itibarıyla oynandığı zaman sorun bitmiş olacak. Ama sonuç olarak sorun uzuyorsa uzatmanın da alemi yok. Bence bu ligler tescil falan edilmez, herkesin hakkı hukuku var. Oynanmamış kabul edilebilir. Ama inşallah iş bu hale gelmez. Gerekiyorsa nokta koyarsınız. İnsan sağlığından hiçbir şey önemli değil. Ama iş yaza kadar uzarsa lig iptal edilebilir.

UEFA’da son 5-10 yıllık puanlara bakıp Avrupa’ya gidecek takımları gündeme getirirsiniz. Avrupa’dan gelirleri de tüm kulüpler kardeş olarak paylaşabilirler. Birbirimize sahip çıkma, birlik olma günü demiyor muyuz?”
 

Diğer yandan bu sıralamaya göre Trabzonspor son sırada yer alıyor.

(Fanatik)

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013