Aşı test aşamasına geçti, Ama Trabzon ayrıntısı daha çok konuşuldu

GÜNDEM 23 Nisan 2020 20:05

A

Koronavirüse karşı aşı ve tedavi çalışmalarıyla gündemde olan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, bir Tv kanalında canlı yayına katıldı,

"40 yıl sonra ilk defa bir aşıyı ürettik ve test aşamasına getirdik. Ürettiğimiz aşı diğer aşı gelene kadar geçişi sağlayacak. Iki adet ası üretip geliştirdik, tüm bu anlattıklarım bir ayda oldu" açıklamasında bulundu

 

“BEN TRABZONSPORLUYUM”

Üretilen aşılardan birine Trabzon'un simgesini tüm dünyaya aktaracak şekilde ufak bir Trabzon imzası eklediklerini vurguladı. 

İsminin ‘OZG3861’ olduğunu belirten Prof. Dr. Ovalı, “İkinci aşının ismi ise benim çocuklarımın istediği bir şey. Onun ismi OZG3861, “OZG” Bulut’un çok sevdiği bir dostunun isminin kısaltması, “38” bizim sağlıklı yaşamamızı sağlayan, bütün laboratuvarı steril tutan Recai’nin memleketi Kayseri’nin plakası. “61” de ben Trabzonsporluyum.  Çocuklar önerdi. İsim hakkı sizin dedim. Herkes bir isim söyledi, kısaltalım dedik ve isim böyle çıktı. OZG, 38 Kayseri’nin plakası, 61’de Trabzonspor’dan geliyor. İlk aşıyı da ben kendime ayırdım. Yıllarca çok haksızlık etmiştim hocama, beni affetti, o nedenle hocamın ismini koydum” dedi.

Hocamıza çalışmalarında başarilar dileriz.

 

 

Haber: Metin Taşkın

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013