ALFA CAR RENTAL
Karlanku? ?n?aat ?ç Mimarl?k

Araklıda Trafiğe Vatandaş isyan etti

ARAKLI 30 Nisan 2020 20:20

A


Araklı Trabzon Caddesi’nde trafik çilesi bitmek bilmiyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde uzun araç kuyruklarının oluştuğu cadde için acil çözüm bekleniyor.Şehrin birçok noktasında trafik sorunu olduğunu belirten vatandaşlar, iş giriş ve çıkış saatlerinde kalabalıklaşan yollara alternatif güzergâhlar yapılmasını talep ediyor. Trabzon'un en kalabalık 2.ilçesi olan Araklı Kaymakamlık önünden başlayıp ve Trabzon Caddesi boyunca Otogar'a kadar uzun araç kuyruklarına çözüm istiyor.600metre 2 dakikalık yoldan Karadere yoluna ulaşmak özellikle tatillerde artan nüfus ile birlikte yoğunlaşan trafik her geçen gün sorun teşkil ediyor.Alternatif güzergâhlar yetersiz


Ana güzergâhların birçoğunda trafik problemi olduğunu belirten vatandaşlar, özellikle Araklının Karadere bağlantısına çıkış güzergâhlarındaki yol alternatifinin artırılmasını istedi.Trafiği azaltmak için çözüm üretilmeli büyükşehirlere göre
Yaklaşık 100 bin kişinin yaşadığı ilçeye dikkat çeken vatandaşlar, “Alternatifi olmayan yol ve alışveriş yerleri burada yoğunluğa sebep oluyor. Bayburt yoluna veya şehir merkezine gitmek için Trabzon Caddesi’nden geçmek zorunda kalıyorsunuz.

 

Hal böyle olunca da Caddenin sonuna kadar trafik oluşuyor. Araklı Belediyesi veya Büyükşehir Belediyesi bu sıkışıklığı azaltmak için çözüm üretmeli. Her gün problemlerle karşılaşıyoruz.Yaya geçitlerinin tamamına araçlar park ediyor. Kaldırıma çıkmak imkansız oluyor.3 şeritli yolun 2 şeridine araçlar zorunlu park edip alışveriş yapıyor.” diye sitemde bulundular.İstanbul trafiğinden farkı kalmadı.

Vatandaşlar son zamanlarda artan trafiğe dikkat çekerek İstanbul’dan bir farkı olmadığını belirtti.Vatandaşlar, “Önceden Rizeye giden araçlar geçerdi ve yol sahile alınınca rahatlar diyorduk.Hatta Trafik sahile alındı.Araklı bitti ifadelerini bizde kullandık ancak bu görüntü sahil yapılmasaydı durum nasıl olurdu diye aklımıza getirdi.Yol yakınken alternatifler bulunmalı. Gerekirse Trafik yerin altına alınarak insanların burada rahat alışveriş yapması bir meydan oluşturulmalı. Aracımızı park edip alışverişimiz yapabilmeliyiz.Bunun birçok yerde örneği var.Geç kalmadan şehir trafiği rahatlatılmalıdır. Artık yollar trafiği kaldırmıyor.” dedi.Trafiğin sıkışıklığındaki en büyük etkenlerden birisinin ise yol üzerine park edilen araçlar olduğunu belirten vatandaşlar, yol üzerine araç park etmenin şerit sayısını azalttığını ve yoğunluğu artırdığını belirtti.Vatandaşlar Trafik denetiminin daha yoğun yapılmasını istediler.

 

Haber Ramazan Uzun

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013