Yaylaya Gidecek olanlar Bu Tehlikeye Dikkat!

ARAKLI 18 Mayıs 2020 23:40

A

Bu hafta sonu Cuma(22 Mayıs)- Salı (26Mayıs) günleri arasında zorunlu olmadıkça yaylalara gidilmemesi ve yaylada yaşayanların çok dikkatli olmaları konusunda ciddi bir uyarı geldi.


Meteroloji Genel Müdürlüğünün verdiği hava tahmin uyarısında, Doğu Karadeniz'de (Giresun-Trabzon-Gümüşhane-Bayburt-Rize)  yüksek köy ve özellikle 1500m den yüksek mezra ve  yaylalarında etkin kar yağışı ve yer yer don olayları yaşanacağı belirtildi.

 

YAYLALARDA YILDIRIM ve ŞİMŞEK ATMA TEHLİKESİ

 

Gök gürültülü ve sağnak yağışın etkin olacağı özellikle yayla kesimlerinde her sene bu aylarda ölüm veya ciddi yaralanmalarla sonuçlanan Yıldırım düşme olayları yaşanmakta.


Yeterli tedbiri ve donanımı olmayanların bu dönemde yaylalara gitmemesi, yaylalarda konaklamaması yararlı olur.

 


Gelen soğuk ve yağışlı bir hava kütlesinim beklendiği şekilde ilerlemesi durumunda  21 Mayıs perşembe akşam itibari ile  bölgeye yağış geleceği ve  22 mayıs cuma ve 26 mayıs salı gününe kadar aralıklı alçaklarda gök gürültülü sağanak yağmur,  yüksek kesimlerde ise  kar ve yer yer don etkisi göstereceği tahmin ediliyor.

 

Lütfen kendi tedbir ve önlemlerimizi kendimiz alalım. Acil duruma neden olarak Kamu kurum ekiplerini riske atıp, onlarıda bu süreçte zorda bırakmayalım.


LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM...

 

 

 

Haber:  Metin Taşkın

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013