Araklı Emniyeti'nde Tarihi Değişiklik

ARAKLI 21 Mayıs 2020 21:39

A

Araklı Polis Merkezi Amirliği'nin ismi alınan son dakika kararıyla değiştirilerek Araklılı Şehit Polis Ümit Yıldırım'ın ismi verildi.

 

Trabzon Valiliği ve Trabzon İl Emniyet müdürlüğünün aldığı karar doğrultusunda ilçelerdeki polis  amirliklerinin ismi değiştirildi.

 

Bu kapsamda Araklı Polis Merkezi Amirliğinin ismi Araklı'nın şehit evladı Polis memuru Ümit Yıldırım ismi eklenerek,Araklı Sehit  Ümit Yıldırım Polis Amirliği olarak yeniden isimlendirildi.

Bu sayede Şehidimiz Ümit Yıldırım'ın ismi dillerde sürekli kalarak sonraki nedillerede aktarılmış olacak. Ve asla unutulmaz br hale gelecek.

 

ÜMİT YILDIRIM VE ŞEHİTLİK GEÇMİŞİ

 

16.09.2012 tarihinde Bingöl-Erzurum Karayolu Karlıova ilçesi Hacılar köyü mevkisinde, Çevik kuvvet polis aracının geçişi sırasında, önceden menfeze yerleştirilmiş patlayıcının infilak etmesi sonucu ilk belirlemelere göre 8 polisin şehit olduğu saldırıda 9 polis de yaralanmıstı.
 

ŞEHİT 8 POLİSTEN ÜMİT YILDIRIM, ARAKLI İLÇESİ GUGUDA KÖYÜ

Şehit Olan 8 Polisten Ümit Yıldırım Trabzon Araklı ilçesi Türkeli(GUGUDA) köyündendi. 27 yaşında olan şehit polis Ümit Yıldırım, 2010 da Polis Yüksek Okulunu bitirerek Bingöl Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü`nde göreve başlamıştı. Ümit Yıldırım ilk görev yerinde şehit olmustu. 2 yıl görev yapan polis memuru Ümit Yıldırım bekardı.

 

Şehidimizi ve diğer tüm şehitlerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun onlara mimmettarız.

 

 

 

Haber : Metin TAŞKIN

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013