Araklı Alperen Ocakları İlçe Başkanlığın'dan Basın Açıklaması

SİYASET 31 Ağustos 2020 16:49

A

Araklı Alperen Ocakları Ilçe Başkanlığı

Açıklama

Araklı alperen ocakları olarak Araklı Belediyesi Kültür Merkezi çay bahçesi mevkiin'de asmış olduğumuz bir pankart kıymetli Araklı halkının bir kesimince takdir edilmiş bir kesimince de eleştirilere mahrus kalmıştır. Konuyla alakalı bir açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur.

 

Asmış olduğumuz pankartın konusu (Bu Vatan Sapanıyla Polise Taş Atan Berkin Elvanların Değil

Her Taşı Bir Yakut Olan Bu Vatan Can Verme Sırrına Erenlerindir

Tutuşup Kül Olan Ocaklarından Şahlanıp Köpüren Fıratların Selamilerindir)

 

Kıymetli halkımızın bir kesiminin merek ettiği Selami Demirin neden iki şehitle aynı karede bulunmasıdır. Selami Demir kimdir

Selami Demir Araklı Yeniköy (Çapan) da 1998 yılında dünyaya gelmiş Araklı Yolgören Mahallesinde ikamet etmiş bir kardeşimizdir.

 

Araklı Alperen Ocakları kurucularından olup halkla ilişkiler birimi başkanlığını sırtlanmış Araklıda yoksul bir çok aileyi tespit edip maddi manevi yardımlarda bulunmuştur. Gençler arasında merhameti ve saygınlığıyla tanınan örnek alınan bir kişidir.

 

Hayatı çetin mücadelerle geçmiş hiç bir zaman mücadeleyi bırakmamış hayat ile mücedele verirken dermanı uyusturucuda alkolde aramamış iş bulmak için gittiği devlet kapılarından geri çevrildiğinde devletine küsmemiş cebindeki son 20 tl parasını pandemi sürecince doğmamış bir çocuğa vermiş yoksulun garibin yarasını sarmak için mücadele vermiş ekmek parası kazanıp bir yuva kurmak icin gittiği Of ta çay yarıcılığı yaparken 10.06.2020 tarihinde yemek molasına giderken kullandığı teleferik akımına kapılarak hayata veda etmiş arkadaşlarına onurlu bir hayat helal bir ekmek davası vatan davası bırakmıştır. Araklıda yetişmiş bir vatan evladı Araklının evladı sizleri rahatsız eden şey nedir. Araklıda böyle gençlerin yetismesinden'mi rahatsızlık duydunuz

 

Biz Selami Demir Şehittir demiyoruz böyle bir şeyi ima etmiyoruz

Biz diyoruzki Araklıda Selami Demirler yetişsin

Biz diyoruz'ki Araklıda Selami Demir ve arkadaşlarının kardeşliği Araklıda bütün genç kesimde örnek olsun

Biz diyoruz ki Araklıda bütün gençler kardeş dost bağlarını kuvvetlendirsin

Biz diyoruz'ki Araklıda herhangi bir mekânda sokakta insanlar eşiyle dostuyla çocuğuyla rahat rahat çayını içsin gezsin bunun içinde Selami Demirin hayatı bu gençlere örnek olsun diyoruz.

 

Biz sağcı solcu milli görüşçü ayırt etmiyoruz haine hain demekten çekinmiyoruz

Vatan millet için mücadele veren bütün kesim bizim için değerli ve kıymetlidir.

 

Saygı ve sevgilerimi sunarım

 

Araklı Alperen Ocakları Başkanı Hüseyin HALİL

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013