Araklı'da Tarihi Gün İlk Cuma Namazı Kılındı

ARAKLI 09 Ekim 2020 17:22

A

2008 yılında yapımına başlanılan Karadeniz bölgesinin en büyük camilerinden birisi olan Araklı Fatih Sultan Mehmet Han Camiinde ilk cuma namazı kılındı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, İlçe Müftüsü Abdulkerim Tohumcu, meclis üyeleri ve çok sayıda kişinin katılımıyla cuma namazı kılındı.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”2008 yılında temelleri atılan Karadeniz bölgemizin en büyük camilerinden Araklı Fatih Sultan Mehmet Han Camimizin açılışını Cuma namazımızı kılarak gerçekleştirdik. Müslümanların bayramı olan Cuma günümüzün İslam dünyasına, ülkemize, Araklımıza ve milletimize hayırlar, bereketler getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Camimizin bu seviyeye gelmesinde katkısı olan tüm hayırseverlerimize yapmış oldukları desteklerden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Camimizin eksiklerini tamamlamak üzere hayırseverlerimizin yine desteklerini bekliyoruz. Herkese hayırlı ve bereketli haftalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013