ALFA CAR RENTAL
Karlanku? ?n?aat ?ç Mimarl?k

Araklı'da vatandaşın kaybı Çok büyük

ARAKLI 26 Ekim 2020 15:14

A

Hafta sonu Araklı merkezde yapılan elekrik çalışmaları esnasında yaşanan kesintiler ilçede ciddi zararlara sebebiyet verdi.

 

Araklı merkezde elektrik kablolarının yer altına taşınma çalışmaları Cuma gününden başlayıp hafta sonuda devam etti. Ancak özellikle cumartesi ve Pazar günleri ilçe merkezinde sıkça elektrik gelip gitmesine neden olan durum oluştu. Bu sorun yüksek woltta akım gelip gitmesine sebep oldu. Oluşan yüksek akım ilcede çok sayıda ev ve iş yerinde eşyanın zarar görmesine ve yanmasına neden oldu.

 


İLÇE MERKEZİNDE TEPKİLER VE ZARAR ARTIYOR

 

Meydana gelen elektrik yüksek akımdan dolayı Pazar günü ilçe merkezinde hizmet veren Turkcell İletişim Merkezinde dört bilgisayar ve şarja bağlı dört cep telefonu yanarak kullanılmaz hale geldi. İşyeri açık olmasından dolayı çalışan personel durumdan şüphelenerek yirmiden fazla cep telefonu ve bilgisayarın fişini çekerek daha fazla zarar görmesine engel oldu.

 


Firma sahibi bu konuda mağdur olduklarını belirterek durumu yetkili makamlara taşıyacağinı ve yaşanan mağduriyeti ilgili kurumdan talep edeceklerini söyledi.

 

Ayrıca benzer şekilde ilçe merkezinde çok sayıda ev eşyasıda zarAr görüp kullanmız hale geldiği gelen haberler arasında. Vatandaşlar konuyu tüketici haklarına taşıyarak haklarını arayacaklarını söylediler.

 


GEÇEN YIL BENZER OLAY OLMUŞTU

 

Geçtigimiz yıl yine elektrik çalışmaları esnasında akımdan kaynaklık Sürmenede 30 daireli sitede tüm kombiler yanmış, vatandaş yetkili kurumdan ücretlerin geri iade almışti.
Yine Araklı'da geçen yıl 8 adet Kombi, buzdolabi ve beyaz eşyalarda meydana gelen zarardan dolayı vatandaşların zararı karşılanmıştı.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013