Kısa Çalışma Ödeneğine yeniden başvurular için son gün 31 Aralık

BÖLGESEL 08 Aralık 2020 21:57

A

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, 30 Haziran 2020'ye kadar Kısa Çalışma Ödeneğine başvurmamış işverenler için yeni bir fırsat bulunduğunu belirterek, "Bu işverenlerimiz 31 Aralık 2020'ye kadar Kısa Çalışma Ödeneğine başvurabilecek" dedi.

 

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Kısa Çalışma Ödeneğine 30 Haziran'a kadar başvuramayan işverenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için önemli bir adım atıldığını belirterek, "Bize gelen talepleri TOBB kanalıyla bakanlıklara iletiyoruz. Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanamayan üyelerimizden de birçok talep almıştık. Yapılan girişimler sonucunda iş dünyasının bu talebi kabul gördü. Kısa Çalışma Ödeneğine yeniden başvuru imkânının sağlanmasına katkıları nedeniyle başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'a, Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'a ve TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ediyoruz. 30 Haziran 2020'ye kadar Kısa Çalışma Ödeneğine başvuramayan firmalarımız 31 Aralık 2020'ye kadar başvurularını yapabilecek" dedi.

 

Hacısalihoğlu, başvuruların e-devlet üzerinden yapılabileceğini vurgulayarak, "3 ay boyunca çalışanların ücreti devlet tarafından ödenecek. Diğer destek ve teşvikler gibi Kısa Çalışma Ödeneğinin de Covid-19 kapsamında alınan tedbirlerden dolayı oluşan ekonomik sebeplerle, işyerini kapatmak ya da çalışma sürelerini geçici olarak azaltmak durumunda kalan işverenlerimize önemli bir destek olacağı inancındayım" dedi.

 

Araklı Arı Haber - Ramazan Uzun

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013