Tarihi Şehitliğin durumu Yürek yakıyor

BÖLGESEL 10 Aralık 2020 10:49

A

Köprübaşı ilçesine bağlı tarihi Harmantepe şehitliği uzun süredir duran vahim görüntüsüyle adetâ kan ağlıyor.

 

Bölgemizin en büyük ( 156 kayıtlı şehit) şehitliği olan Harmantepe şehitliği, birçok vatandasın şikayeti ve talebi doğrultusunda "ilgileneceğiz, Yapacağız" vaadinde bulunuldu ancak sözün uçup gittiği görülüyor.

 

En son, 2020 de Tunceli Nizamiye atanan   eski Köprübaşı Kaymakamı, basın ve sosyal medya aracılığı ile  kamu oyunda bu konuyla bizzat ilgileneceğini belirtmis ve bir takım girişimlerde bulunmuştu. Ancak konu sadece haber konusu olarak kaldı.

Bu vatanı bizlere bırakmak için can veren şehitlerin cennet şehitliği darmadağın olması bizler için büyük bir hüsran halde. 

Şehitlik hala bu durumdayken bir cok yetkili söz verdiği halde bu durumla ilgilenmemesi vatandaşlardan büyük tepki çekiyor.

 

 


Harmantepe Şehitliği Tarihi Kervanyolu üzerinde bulunuyor. Osmanli-Rus harbinde büyük bir cephe savunması mücadelesi veren Türk ordusundan resmi kayıtlı tespit edilen 156 şehitten oluşmaktadır.  Her sene Binlerce vatandaşı ağırlayan bu şehitlik Türkiye Cumhuriyeti'ne ve ecdâdımıza yakışmayan bir durumda olması yürek yakıyor. 


Bu topraklari için kanlarını toprağa döken şehitlerimizin kabri en kısa zamanda onlara layık olacak şekilde onarılması milletimizin büyük arzusudur.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013