Belediye'ye 5 Yeni Makine

BÖLGESEL 15 Aralık 2020 17:37

A

Yomra Belediyesinin satın aldığı 5 ayrı işmakinesi bugün düzenlenen törenle hizmete sokuldu. Satın alınan 2 adet ekskavatör ve 3 adet kazıyıcı/yükleyici, kesilen kurban ve yapılan dualarla hizmete alındı.

 

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra halkına en iyi hizmeti sunmak için makine parkını güçlendirdiklerini ifade etti. Kredi kullanarak bu yatırımı yaptıklarını ifade eden Bıyık, "750 bin TL peşin ödeme yaparak, üstünü kredi kullandık. 36 taksit ile kredimizi ödeyeceğiz. Alınan kararda Yomra Belediye Meclisimizin tüm üyelerine hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

 

Yomra Belediyesinin araç ve makine parkını yenilmeye özel önem verdiklerini belirten Başkan Bıyık, sözlerini şu şekilde tamamladı: "Belediyecilik hizmetlerinin sağlıklı şekilde yürüyebilmesi için araç ve makina parkı büyük önem taşıyor. Bu kapsamda belediyemiz bünyesine 8 ayrı araç kazandırmıştık. Şimdide 5 ayrı ve yeni işmakinesini hizmete almış olduk. Yomra Belediyesi olarak yeterince makinemiz olmadığı için ayda ortalama 50 bin TL makine kiralama ücreti ödüyorduk. Eski makinelerimizin aylık sanayi gideri de 30 bin TL'yi buluyordu. Bu paraları şimdi yeni makinelerimizin taksitlerine ödeyeceğiz. Makinelerimiz ile sahada çok daha güçlü olacağız. Bu süreçte bizlere destek olan herkese Yomra halkı adına teşekkür ediyorum. Araç ve makine parkımızı güçlendirmeye devam edeceğiz" dedi.

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013