Araklı'da O Köyün Kadere Böyle Değişti

ARAKLI 23 Aralık 2020 15:54

A

Duman geldi kapattı Yüksek dağlar kar midur? Acep ebir dünyanin Marzuba'sı var midur? Trabzon'un Araklı ilçesine bağlı bulunan Marzuba(Kaymaklı) köyü ilçe merkezine 10 km, şehir merkezine 40 km uzaklıktadır. Marzuba, her mevsim yağışlı, 5 mahalleden oluşan dağınık yerleşime sahiptir.

 

Fındık bahçelerinin, kestane ağaçlarıyla içiçe geçtiği yolun kıvrımlarıyla ulaşılan köy, konuklarını Doğu Karadeniz sivil mimarisinin en özgün örnekleri olan ihtişamlı derebeyi konakları ve kokulu siyah üzümlerin nefis kokusu ile karşılar.

 

Tarihi dokusuna ve doğal güzelliklerine doyamayacağınız Marzuba'da fındık bahçeleri ve kestane ormanlarının gölgesinde doğa yürüyüşleri yapabilir, köyde hizmet veren ağaç bungalow evlerde konaklayabilirsiniz.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013