Büyük yangında Son durum, Gündüz Korkuç görüntüler

ARAKLI 14 Ocak 2021 08:21

A

Araklı ilçesi Taşgeçit mahallesinde gece çıkan yangın 10 evı lullanılmaz hale getirdi. Yangın gece geç saatlerde yağmurunda desteğiyle söndürülebildi. 


AĞIR BİLANÇO GÜNDÜZ ORTAYA ÇIKTI

 

Yok olup kullanımaz hale gelen evler ve evlere bağlı depolar gün ışığında görüntülendi. Harabeye dönen köyde yangının etkisiyle kullanılmaz hale gelen evler dehşeti ortaya çıkartıyordu. Gündüz köye yangın kokusundan nefes almakta güçlük çekildiği dikkatlerden kaçmadı.
Büyük korku  ve endişeyi yaşayan vatandaşlar can kaybı yaşanmamasına şükrediyorlar.


GECE NELER OLDU?

 

Taşgeçit mahallesinde dün akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangın şiddetli rüzgarın ve sıcak havanın da etkisi ile çevredeki evlere sıçrarken, yangında 10 ev alev aldı. Evlerde çıkan yangınları söndürmek üzere bölgeye Araklı ilçesinin yanı sıra çevre ilçelerden ve Trabzon'dan gelen çok sayıda itfaiye aracının desteğiyle aleyler gece geç saatlerde durdurulmayı başarıldılar.

 

BAKAN SOYLU EVİ YANAN VATANDAŞLARLA TELEFONDA GÖRÜŞTÜ


Vali İsmail Ustaoğlu, yangının devam ettiği ilçeye bağlı Taşgeçit Mahallesi'nde incelemelerde bulundu, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ustaoğlu, cep telefonu ile görüştüğü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yangının son durumuyla ilgili bilgi aktardı. Bu esnada Bakan soylu yangında evi yanan Vatandaslarla konuştu.


Valiye hiçbir vatandaşımız magdur ve zorda kalmasın talimatinı verdi.

​​​

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013