Araklı'da bu Mahalle'den Büyük Tepki Yol Kapattılar

ARAKLI 18 Ocak 2021 18:50

A

Trabzon'un Araklı ilçesi Değirmencik mahallesi karadere kenarında bulunan yer karayolları tarafından kamu yararı gözeltilerek yıllar önce istimlak edilmiş bazı beton santrallerine malzeme vermek maksadıyla kullanılmıştı.

 

şimdi ise bu aynı yer Bir firmanın talebi üzerine ihaleye çıkarılarak beton santrali yapılmak isteniyor Değirmencik mahallesi sakinleri bu duruma tepki amacıyla bu alana giden yolu trafiğe harfiyat dökerek kapattı.

 

 

köy sakinlerinden Selim Akgün ihaleye çıkacak yere ulaşım bana ait arazide geçecek ben buna asla izin vermem ve köy halkı olarak buraya beton santrali kurulmasını asla istemiyoruz dedi

 

 

Aynı zaman daha önce bu alandan dereden malzeme alınması neticesinde köprü atakları boşa çıkarak köprüde çökme meydana gelmişti.

 

sonradan yapılan tamiratla köprü yeniden trafiğe açılmıştı şimdi ise aynı hata tekrarlamak isteniyor.

 

Ahmet Sungur Güne Bakış

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013