Araklı İçin Şok Açıklama

ARAKLI 20 Ocak 2021 15:51

A

ARAKLI'DAKİ ÇÖP TESİSİ KAYABİLİR ‼

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği bölümü hocalarından Doç. Dr. Çoşkun Eruz, Araklı Taşönü Katı Atık Tesisi konusunda uyardı. Tesis Kayabilir!

 

Trabzon’da yap-işlet-devret modeliyle 57 milyon dolara mal edilen Katı Atık Entegre Tesisiyle ilgili Trabzon Doğal Ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, “Atıkları Sürmene’deki gibi vahşi depolama yaparsak çok çok daha kötü duruma gelir.

 

O BÖLGEDE HEYELAN RİSKİ DE VAR

 

Taşönü eski bir çimento fabrikasının alanıydı. Taşönü’nün dezavantajı şu. Altı mağaralarla dolu çöküntüsü çok yüksek olan bir bölge. Altında bol miktarda mağaralar bulunuyor. O bölgede heyelan riski de var.

 

ARAKLI HALKI YANLIŞ UYGULAMALARLA MUTSUZ OLMASIN

 

Başkalarının mutlu olması için Yanbolu ve Araklı halkını mutsuz etmemek gerekir. Yanbolu havzası turizm havzası. Alt kısmında deniz turizmi, yukarısında yayla ve ekoturizm havzası. Orada yapılacak olan kötü uygulama turizmi de baltalayacaktır. Vadide 10 binin üzerinde 36 tane yerleşim birimi var. Bunların 20 tanesi tesisin yakınında. Uygulama doğru yapılmazsa 10 bin insan kötü kokuya maruz kalacak.” açıklamalarında bulundu.

 

Günebakış

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013