ALFA CAR RENTAL
Karlanku? ?n?aat ?ç Mimarl?k

Araklı Konakönünde Doğalgaz Vurgunu, Vatandaş aldatıldı

ARAKLI 03 Şubat 2021 11:25

A

Araklı Konakönü'nde çok sayıda site ve dairede kanuna ayrı şekilde kaçak doğalgaz tesisatı yapıldığı tespit edildi.

 


DOĞALGAZ GELMEDEN FIRSATÇILIK YAPAN FİRMALARA CEZA YAĞACAK


Yoğun nufusun yaşadığı Araklı Konakönü mevkii birçok doğalgaz firmasının ilgisini çekti. Fırsatçılık yaparak para kazanmak için alt yapı gelmeden kaçak çalışma yapıldığı tespit edildi. Kanun gereği abonelik verilemeyen bir yerde doğalgaz tesisatı yapmanın ağır cezası bulunuyor. Ve bu şekilde kaçak- usulsüz tesisat yapılan binaya KESİNLİKLE Gaz bağlanamıyor. 

Üstelik bu firmalar Artık ARAKLI'da yok ve kapatıp gitmişler. Vatandaş ise parayı çoktan ödemiş.

 


VATANDAŞ ALDATILDI 

 

DOĞALGAZ TESİSATINI PROJESİZ ve ABONELİK OLMADAN BAĞLATMAK KANUNA AYKIRI


Edinilen bilgiye göre EPDK kanunları bu konuda oldukça net ve ağır. Alt yapı gelmeden ve abonelik verilmeden evine Doğalgaz Tesisati yaptıran kanun gereği söktürülecek. Yeniden proje çizilerek baştan yapılıyor. Bu demek oluyorki Konakönün de bircok blok ve 100'ün üstünde dairenin doğalgaz tesisatı sökülecek veya bu şekilde Gaz kullanamayacak.

 


DOĞALGAZ TESİSAT FİRMALARI VUR-KAÇ YAPTI,
BAZI MÜTHAİTLER İŞİN İÇİNDE

 

Altı ay önce bölgede kaçak çalışma yapan bir firmaya ceza kesilerek yetkisi elinden alındığı gelen bilgiler arasında. Ancak bazı YAP-SAT çı müthaitlerinde binaları erken satıp işin içinden çıkmak için bilerek kanuna aykırı şekilde Doğalgaz tesisatı yaptırdığı Siteler olduğu tespit edildi.
 Konakönü' nde birkaç yıl önceden bile Kombi alıp doğalgaz tesisatı yaptıran yerler olduğunu bölgede oturan vatandaşlar ifade ediyor.

 


PEKİ KONAKÖNÜ İÇİN VATANDAŞ NE YAPMALI?

 

Yetkililer Konakönü için abonelik almadan kimsenin işlem yaptırmamasını uyarıyor. Acele etmemesine dikkat çekiyor. Doğalgaz Tesisatını önceden yaptıran firmaların ise AKSA ya bildirilmesi gerekiyor. Doğalgaz'ın hayati önem taşıdığı ve süreklilik isteyen bir hizmet olduğu gerekçesiyle Sitelerin doğalgaz ihtiyaçlarını yaptırırken kalıcı olmasına dikkat ederke seçici davranması gerektiği önemli.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013