Selçuk Çebi!

ARAKLI 19 Şubat 2021 16:39

A

 

Araklı ARI Haber yazarlarından Ali Genç Araklı'nın evladı Selçuk Çebi'yi Ankara'da ziyaret etti. izlenimlerini kaleme aldı.

 

Selçuk Çebi Araklı’mız, Trabzon’umuz ve ülkemiz için çok önemli bir değer. Sportif manada yaşattığı gurur tablosuna ise paha biçilmez. Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya yolum düştü. Sporun içerisinde olduğum için, Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı olan hemşerimiz Selçuk Çebi’yi ziyaret ettim.

 

Toplantıda olmasına rağmen, 10 dakika içinde geldi ve odasında sohbete koyulduk. O güne kadar hiç tanışıklığımız yoktu. Buna rağmen, inanılmaz sıcak ve samimi karşıladı. 40 yıllık tanışıklığımız varmış gibiydi. Pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen olimpiyatlarda başarı elde etmek ve madalya sayımızı yükseltmek için yoğun mesai harcadığını yakından biliyorum. Bu noktada olimpik ve Paraolimpik Sporculardan Sorumlu Daire Başkanı olması hasebiyle de uzun uzun spor ve olimpiyat sürecini konuştuk.

 

Sohbet ilerledikçe samimiyetini daha da net şekilde gördüm. Sanki Araklı’da bir çay ocağında gurbetten gelmiş bir akrabamla çay yudumlayıp, sohbet ediyor gibiydik. İnanın pek bir farkı yoktu gerçeğiyle. Ziyaretimi gazeteci kimliğimin dışına çıkarak yaptığım için sohbetimizin off the record kısımları da ayrıca keyifliydi. O yüzden görüşmeyle ilgili bir haber ya da yazı yazmayı düşünerek gitmemiştim ziyarete açıkçası…

 

Görüşmeden çıkar çıkmaz, medya sektöründeki 25 yıl emeğin beraberinde getirdiği tecrübeyle zihnimde bir kelime adeta şişmek gibi çaktı: Araklı! Evet, içinde yaşayan ya da buralı olup başka yerlerde yaşamını sürdüren, çeşitli görevlerde olan her ferdin küçük-büyük demeden ilçesi Araklı’ya katma değer sağlamak için en ufak bir tereddüt yaşamaması gerekiyor. Bu değerleri sağlayacak kişilerin, ilçenin kalkınması yönünde hak ettiği payı alması için varını yoğunu ortaya koyması gerektiğini düşünüyorum.

 

Araklı’nın siyasi lobi anlamında çok da güçlü olduğunu düşünmüyorum. Eğer tam tersi olsaydı Trabzon’un en büyük ilçelerinden birisi olan Araklı’dan bir milletvekilini Gazi Meclis’imize çoktan göndermiş olurduk. Bugün hala kangren haline gelmiş birçok sorunumuza çare bulunmuş ve dolayısıyla “Karadere Yolu ne zaman bitecek” diye diye sorup durmazdık. Karadere gibi daha pek çok kronikleşmiş problemimiz olduğunu bal gibi de biliyoruz. Çözüm kapısının anahtarının siyasi lobiyle mümkün olduğunu da aynı şekilde çok iyi farkındayız. Siyasi arenada Araklı’mızın istediğini alabilmesi için 2023, en yakın tarih bence.

Ziyaretim sonrası bazı şeyleri kaleme almak istememin nedenine gelecek olursak… Araklı’mızın hak ettiği değeri görmesi için hemen şimdi, bugünden adım atılması gerektiğini düşünüyorum. İşte bu değer; donanımlı, bürokrasiyi bilen, siyaseti iliklerine kadar işlemiş, vizyonu geniş, genç ve dinamik siyasetçilerle kazandırılabilir. Bu nedenle kendi namıma da olsa önemli bir noktaya parmak basmak istiyorum. Kendisiyle ilgi yaptığım araştırmalar, gazeteci arkadaşlarım ve parti ile iç içe olan yakın dostlarımdan aldığım bilgiler ile kendi gözlemlerim ışığında, yapılacak ilk genel seçimde Selçuk Çebi’nin, Araklı’mız için daha bugünden AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı olarak ilk üçte yer alması için koşulsuz desteklenmesine başlanmalı.

 

 

“Neden Selçuk Çebi” diye soracak olursanız... Öncelikle merkezdeki bir bürokrat olması nedeniyle devleti, işleyişi çok iyi biliyor. Yanı sıra daha önceden milletvekili adaylığının olması, teşkilatı çok iyi biliyor ve tanıyor olması, teşkilat içerisinde herkesle çok iyi ilişkilerinin bulunması, tüm kongrelere ve parti çalışmalarına aksatmadan katılım sağlaması, zaman mefhumu gözetmeden gecesiyle gündüzüyle emek vermesi de onu birkaç adım daha öne çıkarıyor. Kimsenin haberi olmadan Araklı için tesisler yapılmasına vesile olması ve başka projeleri de gündeme aldırıp bir bir ilçemize kazandırılması için çaba sarf etmesi de onu ayrıcalıklı kılıyor. Davasına gönül verenlerin en önemseyeceği nokta ise Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a sadakat ile bağlı olması. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bahsederken adeta kalbi, dudaklarından pul pul dökülüyor ve sevgisini dile getirirken kelimeler kifayetsiz kalıyor.

 

Değerli Araklı halkı, bu yazdıklarım şahsi tespitlerim ve öngörülerimden ibarettir. 25 yıl medya geçmişi olan bir hemşeriniz olarak, istediğim elbette ki Araklı’mızın en iyi şekilde hak ettiği hizmetlere kavuşmasıdır. Eğer bizler memleketimiz için taşın altına elimizi koymaktan çekinirsek, daha çok sızlanırız. Kendi aramızdaki kısır çekişmelerden bir an önce vazgeçip, tüm enerjimizi ilçemize vermeliyiz. Araklı’nın adayı Selçuk Çebi olmalı. Ha yarın öbür gün başkası ortaya çıkıp “X kişisi daha iyi işler yapar” derse ona da saygı duymak zorundayız. Ne olursa olsun, adaylar belirlenirken ilçemizde temayül yapıldığında Trabzon’un 6 milletvekili adayı arasında ilk üçte ilçemizin temsil edilmesini sağlamak zorundayız. Araklı’nın daha fazla zaman kaybetmeye tahammülü yok diye düşünüyorum.

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Araklı

Gündem

Spor

Siyaset

Bölgesel

Yaşam

Sağlık

Kültür Sanat

Video Galeri

Foto Galeri

Yazarlar

Üye Ol

Tüm Hakları Saklıdır. v2 2019

Sitemizde bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.

İsRa Tasarım v2 © Araklı Arı Haber 2013